Activision’dan “Bir Sonraki Call of Duty Oyunu Ertelendi” İddiaları Hakkında Açıklama

Geçtiğimiz gün Bloomberg tarafından paylaşılan bir haber, oyun tarihinde uzun zamandan sonra bir ilki göreceğimize işaret ediyordu. Paylaşılan haberde Activision Blizzard’ın 2023 yılında çıkması planlanan Call of Duty oyununu bir yıl erteleyeceği iddia edildi. Fakat bu iddianın ardından Activision cephesinden hızlı bir açıklama geldi.

24.02.2022 00:30:15 tarihinde yayınlandı.

Geçtiğimiz gün Bloomberg tarafından paylaşılan bir haber, oyun tarihinde uzun zamandan sonra bir ilki göreceğimize işaret ediyordu. Paylaşılan haberde Activision Blizzard’ın 2023 yılında çıkması planlanan Call of Duty oyununu bir yıl erteleyeceği iddia edildi. Fakat bu iddianın ardından Activision cephesinden hızlı bir açıklama geldi.

Activision adına konuşan bir sözcü, yaptığı açıklamada bu yıl, önümüzdeki yıl ve ilerleyen yıllar için Call of Duty’nin yayımlanacağını ifade etti. Ayrıca sözcü, hberde yer alan ‘Activision, 2023’te Call of Duty oyunu çıkarmayacak’ iddiasını yalanladı. Sözcü, açıklamasını “Zaman doğru olduğunda yeni detayları paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.” şeklinde sonlandırdı.

Yaklaşık son 20 yıldır her yıl bir Call of Duty oyununu çıktığı göz önüne alındığında, Bloomberg tarafından ortaya atılan bu iddia büyük yankı uyandırdı. Activision’ın böyle bir karar alacağı iddiasının en temel destekleyicisiyse Microsoft’un Activision’ı 70 milyar dolar karşılığında satın alma işleminin 2023 yılında tamamlanacak olmasıydı. Bu satın alım sonucunda Activision, artık bağımsız bir şirket olmayacak. Öte yandan iddia haberinin ardından Activision hisseleri, kısa süre içinde %1,4 gerileme yaşadı.

İLGİLİ HABER Modern Warfare 2 mi Geliyor? Bu Yıl Çıkacak Call of Duty Oyununun Infinity Ward Tarafından Geliştirildiği Duyuruldu

2023 yılında çıkış yapacağı şimdilik kesin olan yeni Call of Duty oyunu, Call of Duty: Black Ops serisinin ana geliştiricisi Treyarch tarafından geliştirilecek. Öte yandan bu yıl göreceğimiz Call of Duty oyunu, Infinity Ward tarafından geliştiriliyor. Bu yılın Call of Duty’si, 2019 yılında çıkan ve büyük başarı elde eden Modern Warfare’ın devam oyunu olacak. Tüm bunların yanı sıra seri, bir yandan da yakın zamanda Call of Duty: Warzone 2’ye kavuşmayı bekliyor.


Kaynak webtekno.com

 

WhatsApptan Dolandırıcıları Kızdıracak Özellik: Durumlarda Bağlantı Ön İzleme

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. WABetaInfo'nun keşfettiği özellik, artık durum paylaşımlarına eklenen bağlantıların 'daha linke tıklamadan' ön izlenebileceğini ortaya koydu. Gelin yapılan çalışmaların uygulamaya katacağı yeniliklere hep birlikte bakalım.

Bir Kadın, Metaversede Üç Erkek Tarafından Cinsel Tacize Uğradığını Açıkladı

Her ne kadar hâlâ Metaverse’ün saçma bir şey olup olmadığı tartışmaları dönüyor olsa da Metaverse gündeme bu denli dahil olduğundan beri hakkındaki skandal büyüklüğündeki haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Daha geçtğimiz ay bir kadın, Microsoft Windows ve Oculus Quest sistemleri için geliştirilen Horizon Worlds için beta testçisi olarak çalışırken sanal olarak taciz edildiğini söylemişti.

Uluslararası Uzay İstasyonunda Goril Kostümü Giyerek Korku Salan Astronot, Olayın Perde Arkasını Anlattı

İnsanoğlunun uzay keşifleri ve araştırmaları zaman geçtikçe hızlanıyor. Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) de bu konu için büyük bir önem arz ediyor. Geçtiğimiz haftalarda NASA’nın Uluslararası Uzay İstasyonu’nun görevini uzattığını, bir on yıl daha görevine ve astronotlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğini sizlerle paylaşmıştık.