Adidasın Onlarca Sansürsüz Meme Gösterdiği Reklamı Yasaklandı

Dünyanın en büyük spor giyim markalarından birisi olan Adidas, yakın zamanda başlattığı reklam kampanyasıyla tartışma yarattı. Kadınlar için sütyen reklamı yapan Adidas,hem sosyal medyada hem de fiziksel tabelalarda yayımladığı reklamla bir tartışma başlattı. Şirketin tabelalarda yayımlanan reklamlarıysa sorun çıkardı.

13.05.2022 21:00:23 tarihinde yayınlandı.

Dünyanın en büyük spor giyim markalarından birisi olan Adidas, yakın zamanda başlattığı reklam kampanyasıyla tartışma yarattı. Kadınlar için sütyen reklamı yapan Adidas,hem sosyal medyada hem de fiziksel tabelalarda yayımladığı reklamla bir tartışma başlattı. Şirketin tabelalarda yayımlanan reklamlarıysa sorun çıkardı.

Birleşik Krallık’ın reklamları denetleme kurumu “Reklam Standartları Kurumu (ASA)”, Adidas’ın reklamı hakkında bugün bir karar açıkladı. Adidas'ın Birleşik Krallık'ta tablelalara astığı reklamlar nedeniyle 24 şikâyet aldığını belirten kurum, reklamın gösteriminin  yasaklandığını açıkladı.

Kurum tarafından bugün paylaşılan kararda reklam hakkında gelen şikâyetlerin, çıplaklığın “kadını nesneleştirmek ve cinselleştirmek için” kullanıldığını öne sürdüğüne yer verildi. Kurum, kendi açıklamasındaysa bu fikre katılmadığını, fakat yine de çıplak meme fotoğraflarına yer verilmesine karşı olduklarını şu şekilde açıkladı:

“Kadınların tasvir edilme şeklinin müstehcen olduğunu veya onları nesneleştirdiğini düşünmememize rağmen, çıplak meme gösteriminin açık çıplaklık olarak görülebileceğini düşündük. Reklamlarda ana odak noktasının memeler olduğunu ve yalnızca ekteki metinde atıfta bulunulan sütyenlere daha az vurgu yapıldığını belirttik.”

Bununla birlikte kurum, Adidas'ın reklamı danışarak okul ve kilise gibi yerlere uzak bölgelere koyduğunu belirtti. Kurum, Adidas'ın hedeflemeyi sorumlu bir şekilde yaptığını ifade ederken, reklamın bir suç taşımadığını açıkladı. Fakat yine de söz konusu reklamların tabelalarda yayımlanmayacağına hükmetti. 

Twitter ise kullanıcıların şikâyetlerinden sonra yapılan incelemelerde platformun kurallarını ihlal eden bir şey tespit edilmediğini açıkladı. Adidas'ın reklamı, Instagram'da da kadınların meme uçları sansürlenmiş bir şekilde yayımlanıyor.

İLGİLİ HABER Balenciaga’nın Yüzyıllarca Giyilmiş Gibi Görünen ‘Eskitilmiş’ Ayakkabısı Alay Konusu Oldu: İşte Eğlenceli Paylaşımlar...


Kaynak webtekno.com

 

Elinde En Çok Bitcoin Tutan 10 Şirket ve Dudak Uçuklatan Bitcoin Servetleri

Kripto para birimlerine olan ilginin son yıllarda muazzam bir seviyede yükseldiğini söylemememiz yanlış olmaz. Artık neredeyse tüm dünyadan milyonlarca insan bu para birimlerini yatırım aracı olarak kullanıyor. Hatta ilgi o kadar yükseldi ki Orta Amerika’da bir ülke olan El Salvador, lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi ilan etti ve gelecekte bu paraların nasıl kullanılabileceğini gözler önüne serdi.

Samsung Galaxy S22 Ultranın iPhoneu Geçtiği Performans Testleri Ortaya Çıktı

İki gün önce Samsung hayranlarının merakla beklediği amiral gemisi S22 Ultra görücüye çıktı. Kısaca teknik özelliklerinden bahsedecek olursak; ekranı 6,8 inç AMOLED, 120 Hz, 2K işlemci; Snapdragon 8 Gen 1 RAM; 12 GB'ye kadar depolama; 1 TB'ye kadar ön kamera; 40 MP arka kamera 108 MP + 12 MP + 10 MP + 10 MP batarya; 5.000 mAh (45 watt hızlı şarj) işletim sistemi; Android 12 tabanlı One UI 4 renkleri ise; Burgundy, Phantom Black, Green, Phantom White. 

New Yorkun Ünlü Times Meydanı Kripto Paralar İçin Karanlığa Gömülüyor: İyi de Neden?

Kripto para birimleri gün geçtikçe daha da yaygın hâle gelse de bu konu hakkında birçok kişinin şüpheleri mevcut. Uzmanlar, bu dijital paraların zaten hâlihazırda büyük bir tehlike oluşturan iklim değişikliklerini artırabileceğini ve gezegenimize büyük zararlar verebileceğini ifade ediyor. Hatta yapılan bazı çalışmalar küresel Bitcoin (BTC) madenciliğinin bir yılda bazı ülkelerden daha fazla enerji harcadığını ortaya koyuyor.

Bir Yerden Tanıdık Geliyor: İranda Erişim Engeline Rağmen 45 Milyon Telegram Kullanıcısı Bulunuyor

İran İstatistik Merkezi, ülkede sosyal medya ve anlık mesajlaşma uygulamalarının kullanım oranlarına yer verdiği bir rapor yayımladı. Devam eden erişim engellerinin ve yasakların İran halkının çeşitli sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarını kullanmalarını engelleyemediğini ortaya koyan rapor, devlet destekli yerli mesajlaşma uygulamalarının ise tercih edilmediğini gösterdi.