Aldığı Taciz ve Tehdit Mesajlarını Paylaşan Aleyna Tilki Sosyal Medyanın Gündeminde: İşte Olayın Detayları ve Gelen Tepkiler

Sosyal medyada yaptığı ve söylediği her şey gündem yaratan ünlü genç şarkıcı Aleyna Tilki, bu sefer yaptığı paylaşımla güldürmedi. Tilki, bir sapık tarafından sözlü bir şekilde tehdit ve taciz edildiği anları kişisel Instagram ve Twitter hesabında paylaştı. 

20.02.2022 09:45:20 tarihinde yayınlandı.

Sosyal medyada yaptığı ve söylediği her şey gündem yaratan ünlü genç şarkıcı Aleyna Tilki, bu sefer yaptığı paylaşımla güldürmedi. Tilki, bir sapık tarafından sözlü bir şekilde tehdit ve taciz edildiği anları kişisel Instagram ve Twitter hesabında paylaştı. 

Kendisine atılan mesajların ekran görüntüsünü paylaşan Tilki, herkesten şikayetçi olacağını belirtti. Tilki’nin paylaşımına pek çok yorum ve destek gelirken, Tilki’nin telefon numarasının söz konusu tacizci şahsın eline nasıl geçmiş olabileceği konusu da dikkat çekti. Bu noktada akla son dönemde sık sık yaşanan veri sızıntıları geldi. Tilki'nin olaya yönelik aldığı en büyk eleştiri ise 'emniyet müdürü' ile ilgili ifadeleri oldu.

Aleyna Tilki, kendisine atılan mesajları paylaşmadan önce başına gelenleri sözlü bir şekilde Twitter’ında paylaştı. “Beni evime baltayla gelmekle tehdit eden şahıs şimdi evimi bulamadığı sürece serbest mi gezicek? İş bana mı kaldı? Bana kaldıysa o baltayla yapabileceklerimi söylemek istemiyorum. “ şeklinde yazan Tilki, daha sonrasında ise olaya dair “Ya beni tehdit eden, böyle özgürce evime laps diye atlayan insanlara ceza verin ya da bana silah verin. Evde uyurken de korumayla uyuyamam. Benim de bi hayatım var.” ifadelerini kullandı. 

Normalde yaptığı en ufak bir paylaşım bile günlerce konuşulan, hatta çoğu zaman dalga geçilen Tilki, bu duruma dikkat çekmek için “Yoğurdu suyla karıştırınca ayran olabileceğini haber verdiğimde tüm Türkiye bunu konuştu! Ölüm tehditleri diyorum, evime kadar girebilen insanlar diyorum kimsede tık yok. Tarifimi yargılayanlar, bir insanın canının tehlikede olmasını yadırgamıyorlar bile… :) “ diyerek sitem etti. 

Bu paylaşımların ardından Tilki, kendisine atılan tehdit mesajlarını yayımladı. Bir erkeğin kendisine çıplak bir fotoğraf göndererek “Aleyna evine baltayla gelicem””Bekle beni akşam” yazdığı görülen ekran görüntülerini Tilki, “Şimdi bu ceza almayacak mı? Ala-cak. Emniyet müdürü sağolsun aradı. Tekrardan herkesten şikayetçi olacağım. Gerekenin yapılmasını umuyorum” diyerek paylaştı. 

Tilki’nin bu paylaşımı sosyal medyada gündem oldu. Destek mesajlarının yanında Tilki’yi eleştirenler de oldu. Hatta olayın ne ile ilgili olduğunu tamamen gözden gelerek Tilki'nin yaptığı paylaşımlardaki yazım hatalarını eleştirenler bile vardı. 

Gelen eleştirilerden birisi, Emniyet müdürünün Tilki’yi aramasına karşı oldu. Ülkemizde her gün başka bir kadın uğradığı taciz sebebiyle gerekli korumayı elde edemediği Emniyet yerine sesini sosyal medyada duyurmaya çalışırken, Tilki’yi kısa bir sürede bizzat Emniyet müdürünün araması tepki topladı. Tilki’nin başına gelen olay her ne kadar korkunç olsa da aynı hassasiyet herkes için gösterilmiş olsaydı eminiz ki eleştiriler bu yönde olmayacaktı. 

İLGİLİ HABER Dominos Türkiye Siber Saldırıya Uğradı: Birçok İnsanın Kişisel Bilgileri Ele Geçirildi

Bir diğer eleştiri ise Tilki’nin telefon numarasının neden tanımadığı bir kişide olduğuydu. Hatta bu sebeple Tilki’nin yalan söylediğini ima ederek olayın saçmalık olduğunu söyleyenler bile oldu. Özellikle de son zamanlarda yaşanan veri hırsızlığı olaylarını düşündüğümüzde, telefon numaramız, ev adresimiz ve e-posta adresimiz gibi kişisel verilerimizin tanımadığım kötü niyetli kişilerin eline geçebilecek olması çok da şaşırtıcı değil aslında.


Kaynak webtekno.com

 

Elon Musk Apple Hakkında Açtı Ağzını Yumdu Gözünü: "Apple Twitterı Mağazadan Kaldırmakla Tehdit Ediyor"

Twitter’ı satın aldığından beri mavi tikin “ayarlarıyla oynayan” üstüne şirketin üst düzey çalışanlarını teker teker işten kovan bir de yetmezmiş gibi platforma güvenmeyip reklam vermekten vazgeçen şirketlerin CEO’larını arayıp şikâyet eden Elon Musk, sürekli olarak Twitter ve diğer şirketler hakkında olay yaratan açıklamalar yapıyor.

8 Milyon TL’lik Ceza Kesilen Kripto Para Platformu Binance TR’den İlk Açıklama Geldi

Kripto para ekonomisi, özellikle son dönemlerde ‘ekonomi’ kavramında çok önemli ve farklı değişikliklerin yaşanmasına sebep oldu. Çoğu zaman kullanıcılar tarafından ‘geleceğin ekonomi şekli’ olarak adlandırılsa da uzmanların bir kısmı aynı fikirde değil. Özellikle güvenilirlik konusunda sıkıntılar yaşayan kripto para ekonomisi, bazı düzenlemelerin yapılmasını gerektiriyor gibi görünüyor.

Türk Takımı S2G Esports, Uluslararası PUBG Mobile Turnuvasında 4. Oldu

Espor arenası her geçen gün büyümeye devam ederken, mobil oyunlar da espordaki yerini genişletmeyi sürdürüyor. Espor alanında adından en fazla söz ettiren mobil oyunların başındaysa elbette PUBG Mobile yer alıyor. Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde düzenlenen PUBG MOBILE World Invitational (PMWI) 2022 Afterparty Showdown turnuvası, bugüne kadarki en büyük mobil espor turnuvalarından biri olarak tarihe geçti.

Azınlık Raporu Filmi Gerçek Oluyor: Şiddet Olaylarını Tahmin Edecek Bir Yapay Zeka Teknolojisi Geliştiriliyor

Tarih boyunca çeşitli olaylar, ülkelerin kaderini değiştirip nasıl bir geleceğe sahip olacaklarını belirledi. Her ne kadar şu anda Antik Roma dönemine göre uzay çağında gibi yaşıyor olsak da politik ve sosyal alanda toplumsal olaylar yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ABD’de yaşanan Kongre Baskını da yakın tarihte akıllarda kalan politik şiddet olaylarından biriydi. Şimdi ise araştırmacılar, bu tarz olaylar karşısında hazırlıksız yakalanmamak için ‘yapay zeka’ teknolojisi alanındaki çalışmalarını hızlandırdı.

ASUS, Oyuncuların Kalbini Fethedecek Yeni Oyuncu Donanımlarını Tanıttı: İşte Tanıtılan Tüm Ürünler

Bilgisayar donanımı konusunda dünya çapında en popüler isimlerden biri olan ASUS, bu akşam düzenlediği ASUS ROG Break All Limits etkinliğinde yeni oyuncu ekipmanlarını ve donanımlarını tanıttı. Bilgisayar meraklılarının yakından takip ettiği etkinlikte ASUS’un yeni ROG anakart serisini, güç kaynağını, kulaklığını, oyuncu monitörlerini gördük.