Android Uygulama Destekli Windows 11’e Nasıl Google Play Store Kurulur? (Video)

Windows 11’i geçtiğimiz aylarda kısmen kullanıma açan Microsoft, ekim ayı başında yeni işletim sistemini resmen yayınlamıştı. Bu sistemin en dikkat çekici özelliklerinden biri, Android uygulamalarının desteklenecek olmasıydı. Bu desteğin en büyük sağlayıcısı ise görünüşe bakılırsa şu anda Windows 11’de kullanılabilir durumda.

22.02.2022 13:15:16 tarihinde yayınlandı.

Windows 11’i geçtiğimiz aylarda kısmen kullanıma açan Microsoft, ekim ayı başında yeni işletim sistemini resmen yayınlamıştı. Bu sistemin en dikkat çekici özelliklerinden biri, Android uygulamalarının desteklenecek olmasıydı. Bu desteğin en büyük sağlayıcısı ise görünüşe bakılırsa şu anda Windows 11’de kullanılabilir durumda.

ADeltaX adlı YouTube kanalı, Windows 11’de Google Play Store’un nasıl aktif hale getirilebileceğini anlattı. Verge’ün haberine göre 30 dakika alan işlem sonrasında kullanıcılar, Google Play’deki her Android uygulamasını bilgisayarlarında kullanabiliyor.

Verge’den Tom Warren, Google Play’ Store’un Windows 11’de nasıl göründüğünü gösterdiği bir video yayınladı. Gayet kullanışlı görünen arayüzün yanı sıra birden fazla uygulama da sorunsuz bir şekilde aynı anda çalıştı. ADeltaX ise biraz zorlu görünse de zahmete deyen kurulum işlemlerini yayınladığı videoda anlattı.

Videodaki açıklamalara göre bilgisayarınızda Ubuntu, WSL 2 ve 7-zip gibi bir arşiv programı bulunması gerekiyor. Dakikalar süren ‘hackercılık’ sonrasında Google Play Store, bilgisayarınızda kullanıma hazır oluyor. Windows 11’in Android uygulama desteği şimdilik hâlâ geliştirme aşamasında. Sistem, varsayılan ayarlarda kullanıcılara Amazon Appstore ile uygulama sunuyor, ancak bu platformda indirebileceğiniz uygulama sayısı sınırlı.

İLGİLİ HABER Windows 11i Yüklemeye İkna Edemeyince..: Baştan Aşağı Yenilenen Microsoft Store, Windows 10 Bilgisayarlara da Geliyor


Kaynak webtekno.com

 

Emir Büyük Yerden: Beyaz Saray, Intelin Çinde Çip Üretme Planlarına Karşı Çıktı

Görünen o ki küresel çip sıkıntısı, geçtiğimiz her gün daha da fazla teknoloji alanına yayılıyor. Daha önceleri Tesla'ın USB bağlantı noktaları olmadan gönderildiği, dokunmatik ekransız yeni BMW'lerin geldiği ve Switch, PS5 ve iPhone 13 için de üretimde kesinti ve aksaklıkların olduğu bildirilmişti ki bu da Intel'in, çip sorununun 2023’e kadar devam edeceği tahminin göründüğünden daha doğru olabileceği anlamına geliyor. 

1600 Yıllık Geçmişe Sahip, İnternet Çağının Gözdesi @ İşareti Ne Anlama Geliyor?

Günümüzde hangi hizmet sağlayıcıdan alırsanız alın, e-posta adresinizde mutlaka bir @ işareti bulunur. Aynı şekilde Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında da adınızın yanında bir @ işareti olacaktır. Yani bu işaret olmadan internet dünyasını hayal etmek bile neredeyse imkansız. Peki, bu işaret nereden geldi? İnternet için mi icat edildi yoksa daha önce de kullanılıyor muydu?

WhatsAppa Ücretli Abonelik Geliyor! Peki Bizim Cebimizden Para Çıkacak mı?

Sık sık yeni güncellemeler ve özellikler ile gündeme gelen WhatsApp, şimdi de işletmeler için bir özellik üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde işletme hesaplarının kapak fotoğrafı koyabilmesine izin veren platform, şimdi de yine işletmelere hitap eden bir özellik ile karşımıza çıktı. Buna göre WhatsApp'ta işletme hesapları için 'Bağlı Cihazlar' bölümü yeniden tasarlanacak ve bu bölüme abonelik planı eklenecek.