Appleın İki Cihazı Aynı Anda Şarj Edebilen Bir Adaptör Üzerinde Çalıştığı Ortaya Çıktı

Dünyanın en değerli şirketleri arasında bulunan Apple, her yıl yeni cihazlar piyasaya sürerek teknoloji dünyasının zirvesinde yer almaya devam ediyor. Şimdi ise geçtiğimiz günlerde merakla beklenen WWDC konferansının bu yıl 6-10 Haziran tarihleri arasında yapılacağı duyuran ABD merkezli dev şirketin yeni bir ürün üzerinde çalışıyor olabileceği ortaya çıktı.

11.04.2022 02:15:15 tarihinde yayınlandı.

Dünyanın en değerli şirketleri arasında bulunan Apple, her yıl yeni cihazlar piyasaya sürerek teknoloji dünyasının zirvesinde yer almaya devam ediyor. Şimdi ise geçtiğimiz günlerde merakla beklenen WWDC konferansının bu yıl 6-10 Haziran tarihleri arasında yapılacağı duyuran ABD merkezli dev şirketin yeni bir ürün üzerinde çalışıyor olabileceği ortaya çıktı.

Gelen haberlere göre Apple, kendi internet sitesinden bir destek belgesi yayımladı. Belge incelendiğinde ise dev şirketin iki bağlantı noktasına sahip yepyeni bir USB-C şarj adaptörünü piyasaya sürebileceği görüldü. Durumu ilk tespit eden 9to5Mac isimli haber sitesi, adaptör hakkındaki belgenin yayımlandıktan kısa bir süre sonra Apple’ın sitesinden kaldırıldığını ifade etti.

Haberlerde, Apple’ın yeni bir 35W güç verebilen çift USB-C girişli adaptör üzerinde çalıştığı aktarıldı. Ürünün ‘Apple 35W Çift USB-C Portlu Güç Adaptörü’ olarak tanımlandığı belgede, kullanıcıların USB-C kablosunu adaptördeki bağlantı noktalarından birine takabileceğini belirten ifadelere de yer verildiğini söyleyelim.

Gelen açıklamalarda bu ürünün iPhone ve Apple Watch gibi cihazları aynı anda şarj edebilecek kadar güçlü olduğu da aktarıldı. Ayrıca şu an için piyasaya sürülüp sürülmeyeceği belirsiz olan adaptörün, geleneksel silikon tabanlı adaptörlere bir alternatif olarak gösterilen ve daha küçük ve verimli olduğu belirtilen GaN teknolojisine sahip bir ürün olabileceği de iddia ediliyor. Apple’ın bu tarz adaptörler piyasaya süreceği uzun zamandır söyleniyordu.

İLGİLİ HABER Apple, iPhonelar Konusunda Gerçeği Nihayet Fark Etti: Kimse Küçük Telefon İstemiyor...


Kaynak webtekno.com

 

Şaka Gibi Ama Gerçek: Eski NASA Astronotu, Uzay Yürüyüşü Esnasında Neredeyse Suyla Boğulduğunu Açıkladı

NASA belgelerine göre, uzay giysilerinde astronotların bir tüpü ısırarak erişebilecekleri bir içme torbası bulunuyor. Eski bir NASA astronotu olan Garrett Reisman ise, bir uzay yürüyüşü esnasına bu kısımda yaşanan bir arıza sonucunda uzay kıyafeti kaskının içinin suyla dolmaya başlamasıyla boğulacağını sanarak ufak bir panik atak geçirmiş. 

Bilgisayarınız Hangi Oyunları Kaldırır?

PC oyuncusu olmak, başka bir platformda oyun oynamak kadar basit bir şey değildir. PlayStation veya Xbox gibi oyun konsollarında oyuncuların tek dert etmesi gereken şey oyunun fiyatıyken, PC oyuncusu için durum bambaşka oluyor. Bir PC oyuncusu en yeni oyunları oynayabilmek için elindeki sistemin ekran kartını, işlemcisini ve RAM gibi bileşenlerini güncel tutmak zorundalar. Genelde "Bilgisayarım hangi oyunları kaldırır?" sorusunun nedeni de kullanıcıların bu bilgileri hatırlamıyor olmalarıdır.

LG, CES 2021de Yeni Ürünlerini Duyurmak İçin Sanal Bir Fenomen Kullandı

LG, bugün itibarıyla sanal ortamda ziyaretçilere kapılarını açan CES 2021'e hızlı bir giriş yaptı. Etkinliğin ilk gününde akıllı TV'ler de dahil olmak üzere bazı yeni nesil teknolojik ürünlerini tanıtan şirket, aynı zamanda sıra dışı bir olaya da imza atarak sanal internet fenomeni Reah Keem'i de gösterdi.

Destiny 2’nin Yapımcıları NFTlerin Oyunlara Zarar Verdiğini Açıkladı

Gerçek dünyadaki değerli varlıkların dijital dünyadaki karşılıkları olarak da nitelendirilen NFT’ler sanattan, oyuna her alanda karşımıza çıkıyor. Pek çok video oyununda NFT’lerle karşılaşmaya başladık. Ancak görünüşe bakılırsa Destiny 2, bu oyunlardan biri olmayacak.