Dünyada Bir İlk: Güneş Enerjisiyle Çalışan Kulaklık Tanıtıldı

Teknoloji takipçilerini heyecanlandıracak yeni bir gelişme yaşandı. Elektronik cihazlar her ne kadar gelişmeye ve yeni özellikler kazanmaya devam ediyor olsa da ‘şarj problemi’ hala yaygın olarak çözülebilmiş değil. Son yıllarda geliştirilen kablosuz şarj teknolojisiyle birlikte bu alanda yenilikçi adımlar atılmıştı. Ancak şimdi türünün ilk örneği olan bir kulaklık tanıtıldı.

20.02.2022 07:15:11 tarihinde yayınlandı.

Teknoloji takipçilerini heyecanlandıracak yeni bir gelişme yaşandı. Elektronik cihazlar her ne kadar gelişmeye ve yeni özellikler kazanmaya devam ediyor olsa da ‘şarj problemi’ hala yaygın olarak çözülebilmiş değil. Son yıllarda geliştirilen kablosuz şarj teknolojisiyle birlikte bu alanda yenilikçi adımlar atılmıştı. Ancak şimdi türünün ilk örneği olan bir kulaklık tanıtıldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) kurulan Blue Tiger adlı kulaklık ve başlık üreticisi, güneş enerjisiyle şarj olan bir kulaklık geliştirdiğini duyurdu. Açık ve kapalı alanda sürekli olarak şarjı olacak şekilde tasarlanan kulaklığın %97 oranında gürültü-engelleme özelliği bulunuyor. Gelin, Solare olarak adlandırılan kulaklığın diğer özelliklerine bir göz atalım…

Yaklaşık 100 metrelik bir mesafeye kadar bağlantıyı koruyabilen Solare, -40 ve 50 derece sıcaklık seviyeleri arasında çalışabiliyor. Bluetooth 5.1 ile kullanılan kulaklık, yukarıda da belirttiğimiz gibi %97 oranında gürültü-engelleme özelliğine sahip. Google Assistant ve Siri ile uyumlu olan Solare’in aynı zamanda MIL-STD-80 olarak bilinen askeri standartta üretildiği belirtiliyor.

İLGİLİ HABER Apple CEOsu Tim Cookun 2021de Kaç Para Kazandığı Açıklandı: Bir Önceki Yıla göre 6 Kattan Fazla Gelir Elde Etti

CES 2022 fuarında da dikkatleri üzerine çekmeyi başaran kulaklık, ‘sürdürülebilir enerjiyle çalışan askeri seviyede bir ürün’ olarak nitelendirildi. Solare’in piyasa fiyatının hangi aralıkta olacağına dair herhangi bir bilgi paylaşılmasa da 2022 yılının ilkbahar aylarında kullanıcılara sunulması bekleniyor. Sizin bu kulaklık hakkındaki düşünceleriniz neler? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

Steam’in Gelmiş Geçmiş En Çok Oyuncuya Sahip 20 Oyunu

Her yıl çıkmaya devam eden birbirinden etkileyici oyunlar, oyuncular olarak heyecanımızı diri tutuyor. Bu bağlamda hem serilerin devam ettiğini hem yeni oyunların çıktığını hem de eski oyunların yenilenmiş şekillerde karşımıza çıktığını görüyoruz. Fakat öyle oyunlar var ki ne kadar yenisi çıkarsa çıksın oyuncular onlardan vazgeçemiyor.

iPhone SE Rakibi Sony Xperia 10 IV Tanıtıldı (Keşke Özellikleri de Rakip Olsaydı)

Bugün akıllı telefon dünyasında bir ilke imza atan yeni amiral gemisi Xperia 1 Mark VI’ü tanıtan Sony, yalnızca Xperia 1 ailesinin yeni üyesiyle sınırlı kalmadı. Şirket, amiral gemisi telefonuyla birlikte Xperia 10 serisinin yeni üyesi Xperia 10 IV’ü de tanıttı. Sony Xperia 10 IV, şirketin uygun fiyatlı akıllı telefonu olarak piyasaya sürülecek.

Elon Musk, Twitter Patronluğunu Bırakacak mı? Anketin Sonucu Belli Oldu!

Milyarder iş insanı Elon Musk, bir süredir sadece dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter ile gündemde. Platformu 44 milyar dolar karşılığında satın aldıktan sonra radikal kararlar alan, aldığı hemen her karar ile tartışmaların odak noktasına oturan Musk, şimdiyse yepyeni bir karar ile gündemde. 

WhatsAppa Şimdi de Sesli Durum Güncellemesi Geliyor

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özellikleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, platformun artık mesajlara her emojiyle tepki vermenizi sağlayacağını sizlerle paylaşmıştık. Bunun yanı sıra yeni gizlilik özellikleri de daha önceki haftalarda yayınlanmıştı. 

PUBG’nin 29 Ekim Kupası’nın Kazananı Pcific Esports Oldu

2013 yılında dünyanın en popüler taktiksel FPS oyunu Arma 3’e bir Battle Royale modu hazırlayan Brendan “PlayerUnknown” Greene, daha sonralara ilk olarak H1Z1, daha sonra ise PUBG ile oyun dünyasına Battle Royale kültürünü getiren isim olarak biliniyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde PUBG’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için özel bir turnuva hazırladığından da bahsetmiştik.