eBay, GittiGidiyorun Kapatılacağını Açıkladı! İşte Alışveriş Yapabileceğiniz Son Tarih

Türkiye’nin en köklü e-ticaret şirketlerinden birisi olan GittiGidiyor, Mayıs 2011’de eBay’in şirketin %93’lük payını satın almasıyla dünya devi platformun çatısı altına girmişti. Bugüne kadar eBay bünyesinde hizmet veren GittiGidiyor’dan kötü bir haber geldi. eBay, paylaştığı duyuruda GittiGidiyor’un kapatılacağını duyurdu.

23.06.2022 04:30:22 tarihinde yayınlandı.

Türkiye’nin en köklü e-ticaret şirketlerinden birisi olan GittiGidiyor, Mayıs 2011’de eBay’in şirketin %93’lük payını satın almasıyla dünya devi platformun çatısı altına girmişti. Bugüne kadar eBay bünyesinde hizmet veren GittiGidiyor’dan kötü bir haber geldi. eBay, paylaştığı duyuruda GittiGidiyor’un kapatılacağını duyurdu.

eBay tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre şirket, Türkiye iştirakı olan GittiGidiyor’u kapatma kararı aldı. Açıklamada GittiGidiyor’da hizmet veren satıcıların bugünden itibaren platforma yeni ilanlar veremeyeceği belirtildi. 18 Temmuz tarihi itibariyle ise alıcıların yeni satın alımlar yapamayacağı, yani platformdaki ticaretin tamamen sona ereceği paylaşıldı.

“eBay bugün Türkiye'deki pazaryeri işletmesi GittiGidiyor'u kapatmak için adımlar atacağını duyurdu. eBay, 2011 yılında GittiGidiyor'un çoğunluk hissesini satın aldı ve işi bağımsız bir platform olarak yürüttü. eBay, küresel olarak ticari operasyonlarını düzenli olarak gözden geçirmektedir ve bu zor ama stratejik kararı pazarda süregelen rekabet dinamiklerine dayalı olarak almıştır.

eBay, platformdan geçişe yardımcı olmak için GittiGidiyor alıcıları ve satıcıları ile yakın bir şekilde çalışacak ve bugün daha sonra onlarla daha ayrıntılı bilgileri doğrudan paylaşacak. Bugünden itibaren satıcılar yeni ürün listeleyemeyecek ve 18 Temmuz'dan itibaren alıcılar yeni alım yapamayacak. Alıcılar ve satıcılar 5 Eylül 2022'ye kadar Hesabım sayfalarına erişebilecekler.

GittiGidiyor işinin kapatılmasının eBay'in 2. çeyrek veya tüm yıl sonuçları üzerinde önemli bir etkisi olması beklenmiyor. Referans olarak, GittiGidiyor, eBay'in 2022 yılının ilk çeyreği sonundaki konsolide aktif alıcı sayısına yaklaşık 4 milyon aktif alıcı katkıda bulunmuştur.”

eBay’in stratejik olduğunu belirttiği bu kararı sonrasında Türkiye’de bir defter daha kapanmış olacak. Dünya ticaret devi eBay de böylelikle Türkiye'den elini kolunu çekmiş olacak.

İLGİLİ HABER Popüler Çevrim İçi Alışveriş Platformu GittiGidiyor, 2021de İnternette En Çok Satılan Ürünleri Açıkladı

İLGİLİ HABER GittiGidiyor, Avrupanın En İyi 5. İşvereni Seçildi


Kaynak webtekno.com

 

Görüntü Şöleni mi, Kıyamet Senaryosu mu: Dünyanın Satürn Gibi Halkaları Olsaydı Ne Olurdu?

1610 yılındaki keşfinden bu yana Satürn’ün buz temelli halkaları, güzelliğiyle insanlığın ağzını açık bırakmayı başarıyor. Peki gezegene uzaktan bakıldığında ayrı bir güzellik katan ve kendisine ulaşamadan parçalara ayrılan uydu ve kuyruklu yıldızlardan oluştuğu düşünülen bu halkaların Dünya üzerinde nasıl duracağını hiç düşündünüz mü?

Jüpiterin Uydusu Europa Hakkında Heyecan Verici Gelişme: Kuzey Kutbu İlk Defa Görüntülendi

Dünyanın artık insanlığı ve bu kadar fazla yaşam döngüsünü kaldıramadığı uzun yıllardır konuşulan konulardan birisi. Bunun farkında olan insanlık ise çeşitli uzay araştırmaları ve çalışmalarıyla dünyadan uzaklaşmanın, farklı gezegenlere göç etmenin bir yolunu arıyor. Fakat önemli çalışmalar bulunsa da ne yazık ki halen yaşama uygun bir gezegen keşfedilebilmiş değil.

Elon Muskın Şirketi Tesla, Silikon Vadisi’nden Ayrılıyor: İşte Yeni Adresi

Elon Musk’ın kurucusu olduğu elektrikli otomobil ve ekosistem şirketi Tesla, kuruluşundan bu yana yönetildiği Kaliforniya, Palo Alto ya da daha bilinen adıyla Silikon Vadisi’nden taşınıyor. Yeni genel merkezi ise bir araba ve batarya fabrikasının inşa edildiği Austin, Teksas olacak. Reuters’a göre Kararın arkasında Kaliforniya’daki yüksek vergiler ve pahalı yaşam standartları yatıyor. 

Mahalle Çocukları Unutmuş Gibi... Ayda Bilye Benzeri 2 Cam Küre Bulundu

2019 yılından beri Ay'ın Dünya'dan gözlenemeyen 'karanlık' tarafında incelemeler yapan Çinli uzay aracı Yutu-2, dikkat çeken bir keşif gerçekleştirdi. Bu keşif ile Ay'ın uzak tarafında bilye benzeri iki cam küre tespit edildi. Yetkililer, keşfedilen camların yarı saydam olduğunu açıkladılar. Yutu-2, bilyelerin yapısıyla ilgili teknik bir araştırma yapamadı. Peki Ay'da neredeyse kusursuz birer küre şekline sahip cam yapıların bulunması normal mi?