Emniyet Genel Müdürlüğü Mülteci Paylaşımlarına İnceleme Başlattı: Sessiz İstilanın Yapımcısı Hande Karacasu Gözaltına Alındı

Ülkemizde uzun süredir zaman zaman gündeme gelen sığınmacı ve mülteci sorunu, özellikle son haftalarda sosyal medyada yayımlanan görüntülerle daha da yoğun bir şekilde tartışılmaya başladı. Her geçen gün mültecilere yönelik yeni iddialar ortaya atan görüntüler paylaşılmaya devam ederken, bugün Emniyet Genel Müdürlüğü’nden bir açıklama geldi.

5.05.2022 08:00:27 tarihinde yayınlandı.

Ülkemizde uzun süredir zaman zaman gündeme gelen sığınmacı ve mülteci sorunu, özellikle son haftalarda sosyal medyada yayımlanan görüntülerle daha da yoğun bir şekilde tartışılmaya başladı. Her geçen gün mültecilere yönelik yeni iddialar ortaya atan görüntüler paylaşılmaya devam ederken, bugün Emniyet Genel Müdürlüğü’nden bir açıklama geldi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesaplarından paylaştığı basın açıklamasında bazı hesapların kendilerini ‘Afgan, Pakistanlı’ hesaplar gibi gösterdiğini ve ülkede iç karışıklık çıkarmak amacıyla paylaşım yaptıklarını belirtti. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün söz konusu açıklaması şu şekildeydi:

“Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla, internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir. 

Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında sosyal medya platformlarında açık kaynaklardan kolaylıkla elde edilebilecek provokatif görüntüler ile kendilerini 'Afgan, Pakistanlı' hesaplar gibi göstererek ülkemizde iç karışıklık çıkarmak amacıyla dezenformasyon içerikli paylaşımlar yapıldığı görülmüş olup gerekli incelemeler başlatılmıştır.

Bu ve benzeri operasyon hesaplarına fırsat verilmeyecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YouTube'da yayınlanan 'Sessiz İstila' adlı göçmen ve sığınmacıları konu edinen kısa film, kısa bir süre önce yayınlanmasına rağmen yüzbinlerce kişi tarafından izlenmişti. Emniyet Genel Müdürlüğü, videonun sığınmacıları ve düzensiz göçmenlerle ilgili bilgileri manipüle ettiğini ve gerçekleri çarpıttığını belirterek konuyla ilgili yasal işlemleri başlattı.

Provokatif bir yaklaşımla yapıldığı söylenen paylaşımla ilgili yapımcı Hande Karacasu Sakarya'da, hesabın yöneticisi olduğu belirtilen Militer Doktrin kullanıcı adlı şahıs İstanbul'da gözaltına alındı. 

İLGİLİ HABER Türkiye’de Tacize Uğrayan Kadın Turistin Çektiği Video Gündem Oldu: İşte Gelen Tepkiler

İLGİLİ HABER ATVnin Yalnız Kurt Dizisindeki Mülteci Sahnesi Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı: İşte Gelen Tepkiler

İLGİLİ HABER Watsonsın Kataloğuna Arapça Sayfalar Koyması Gündem Oldu: Boykot Çağrısı Yapıldı


Kaynak webtekno.com

 

God of War Ragnarökün Keyfinizi Kaçıracak Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Dünyanın en popüler PlayStation oyun serilerinin başında gelen God of War efsanesi, bir süredir Ragnarök isimli yeni oyun ile gündemde. 2022'nin en çok sevilen oyunu olmaya şimdiden aday olan oyun, birkaç ay sonra oyuncularla buluşacak. PlayStation sahiplerinin heyecanlı bekleyişi sürerken, oyunla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. God of War Ragnarök, ön siparişe açıldı.

YouTube MP3 Dönüştürme ve İndirme Nasıl Yapılır?

Pek çok kullanıcı müzik dinlemek için dijital müzik platformlarını kullansa da Youtube üzerinden ya da MP3 ile müzik dinleyenlerin sayısı da bir hayli fazla. Sevdiğiniz müzikleri Youtube MP3 dönüştürme işlemi ile bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirerek internetinizden harcamadan müzik keyfinizi sürdürmeniz mümkün.