Eski Çalışanları Tesla’yı Dava Etti: 500 Kişi Haksız Yere İşten Çıkarıldı

Geçtiğimiz günlerde sizlerle Elon Musk'ın 10.000 Tesla çalışanının işten çıkartılmasını istediğini ve hatta bunun üzerine Amazon'un mutsuz Tesla çalışanlarının peşine düştüğünden bahsetmiştik. 

26.06.2022 12:45:19 tarihinde yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle Elon Musk'ın 10.000 Tesla çalışanının işten çıkartılmasını istediğini ve hatta bunun üzerine Amazon'un mutsuz Tesla çalışanlarının peşine düştüğünden bahsetmiştik. 

Dünyanın elektrikli otomobil devi Tesla, eski çalışanları ile bu kez de davalık oldu. Şirketin geçtiğimiz haftalarda kendileri de dahil birçok işçiyi haksız bir şekilde işten çıkardığını söyleyen iki Tesla çalışanı, durumu mahkemeye taşıdı. Gelin Tesla’ya haksız işten çıkarma sebebiyle açılan davanın detaylarına hep beraber bir göz atalım.

Davaya göre işçiler, Tesla’nın İşçi Düzenleme ve Yeniden Eğitim Bildirim Yasası uyarınca 60 günlük bir bildirim süresi gerektiren toplu işten çıkarmalarla ilgili federal yasalara uymadığını ve usulsüz bir şekilde Nevada’da 500 kişinin işten çıkarıldığı iddia ediyor. Davacılar, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm eski Tesla çalışanları için önceden haber vermeksizin Mayıs veya Haziran aylarında işten çıkarılanlar için toplu dava statüsü istiyorlar.

İşten çıkarma sayıları hakkında yorum yapmayan Tesla, davayla ilgili yorum taleplerine hemen yanıt vermedi. Dünyanın en zengin insanı olan Tesla CEO'su Elon Musk, bu ayın başlarında ekonomi hakkında içinde süper kötü bir his olduğunu ve Tesla'nın çalışanlarını yaklaşık %10 oranında azaltması gerektiğini söyledi.

İLGİLİ HABER Tesla, Tüm Otomobil Modellerine Devasa Zam Yaptı: Satın Alabilseniz Bile Teslimat İçin 1 Yıl Bekleyeceksiniz...

Röportajlara göre kendilerini Tesla çalışanı olarak tanımlayan 20'den fazla kişi bu ay işten çıkarıldıklarını, serbest bırakıldıklarını veya pozisyonlarına son verildiklerini söyledi. Sırasıyla 10 Haziran ve 15 Haziran'da görevden alınan John Lynch ve Daxton Hartsfield'ın açtığı davada 60 günlük ihbar süresi için ücret ve tazminat talep ediliyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Kaynak webtekno.com

 

Elon Musk Duymasın: 2024 Yılına Kadar Uzayda Bir Film Stüdyosu Kurulacağı Açıklandı

Dünyanın son dönemlerde önemsediği konuların başında tahmin edebileceğiniz üzere uzay geliyor. Ülkeler, yaptıkları devasa yatırımlarla uzay liginde ön plana çıkabilmek için ellerinden geleni ardına koymuyor. Ancak bu konuda belki de en iyi işlerin Elon Musk tarafından yapıldığını söyleyebiliriz. Sahip olduğu SpaceX isimli şirketle uzay turizmini geliştirmeye ve Mars'a insan götürmeye çalışan Musk, gelen son haberlere biraz sinirlenebilir gibi görünüyor. Zira yeni bir gelişme, Elon Musk'ın projelerinin pabucunu dama atabilir.

Solana Ağının Popüler Kripto Para Birimi Step Finance (STEP) FTX TR’de Listelendi: 10 Dolarlık Hediyeyi Kaçırmayın!

Solana blok zinciri, günümüzün en popüler ve pek çok farklı girişime uygun alt yapısıyla geliştirilmeye en uygun blok zincirleri arasında gösteriyor. Solana alt yapısı üzerinde inşa edilen çok sayıda proje yeni nesil ekonomik yapıların temellendirilmesi için büyük önem taşıyor. Ayrıca yatırımcılar için de Solana ağındaki projeler pek çok fırsat sunabiliyor.