Huaweinin Uygulama Mağazasındaki Güvenlik Açığı Ücretli Uygulamaları Bedava Almanızı Sağlıyor: Açık Hala Düzeltilmedi!

Huawei, Google’ın yaptırımı sonrası ekosisteminde önemli değişiklikler yaptı. Akıllı telefon, saat ve diğer cihazları için HarmonyOS işletim sistemini geliştiren üretici, bu sayede Android’e alternatif bir yazılım sunmuştu.

22.05.2022 20:15:30 tarihinde yayınlandı.

Huawei, Google’ın yaptırımı sonrası ekosisteminde önemli değişiklikler yaptı. Akıllı telefon, saat ve diğer cihazları için HarmonyOS işletim sistemini geliştiren üretici, bu sayede Android’e alternatif bir yazılım sunmuştu.

Öte yandan Google Play Store’a da alternatif bir mağaza geliştirildi. Birkaç yıldır hayatımızda olan ve pek çok uygulamayı indirmeyi sağlayan Huawei AppGallery, milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Ancak son birkaç haftadır uygulamada kritik bir güvenlik açığı var. Söz konusu açık, ücretli uygulamaların ücretsiz olarak indirilmesine olanak tanıyor.

Android geliştiricilerinden Dylan Roussel, AppGallery’deki güvenlik açığını birkaç ay önce keşfetti. Mağazadaki güvenlik açığını bulan geliştirici, AppGallery’nin API’sinin ücretli uygulamalar için herhangi bir koruma sağlamadığını belirtti. Bu da, ücretli uygulamaların ücretsiz olarak indirilmesi anlamına geliyor.

Uygulama mağazasındaki açığı bulan geliştirici, ücretli uygulamaları ücretsiz indirmek için birkaç işlem yapılması gerektiğini söylüyor. Ancak bunun teknik bilgi gerektirdiğini ve herkes tarafından yapılamayacağının da altını çizdi. Dolayısıyla bu açık, herkesin ücretli uygulamaları bedava indireceği anlamına gelmiyor.

İLGİLİ HABER Türkiyeye de Gelecek Huawei Watch GT 3 Pro Duyuruldu

Şu ana kadar durumu Huawei’ye bildirdiğini belirten geliştirici, aylar geçmesine rağmen henüz sorunun çözüme kavuşmadığını belirtti. Neyse ki Huawei, gelen maili kabul etti ve güvenlik açığına bir kimlik atadı. Dolayısıyla AppGallery’deki bu sorun kısa sürede çözüme kavuşabilir.


Kaynak webtekno.com

 

Yıl Olmuş 2022, İkinci El iPhone 6 Plus Alınır mı?

Apple, yıllardan beri devam ettirdiği köşeli ve düz kenarlı tasarım anlayışına iPhone 6 serisiyle farklı bir tat katmıştı. Bu bağlamda yeni seri hem inceltilmiş hem kenarları yumuşatılmış hem de performansı önceki nesle dönüp baktırmayacak derecede artırılmış şekilde karşımıza çıkmıştı.

Geç Olsun Güç Olmasın: Artık Windowsta Kopyaladığınız Bir Şeyi Android Telefonunuzda Yapıştırabileceksiniz

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft'un geçtiğimiz ay kullanıma sunduğu yeni işletim sistemi Windows 11'in önemli özelliklerinden bir tanesi, Android ekosistemiyle olan entegrasyondu. Kullanıcılar, bu entegrasyon sayesinde Android uygulamalarını Windows 11'de emülatöre gerek duymadan çalıştırabileceklerdi. Microsoft şimdi, Windows 11'in bu özelliği ile kısmen ilişkili bir adım attı.

Yine TikTok Yine Skandal: TikTok, Seks Taklidi Yapılan Yayınları Öne Çıkarıyor

TikTok yine dünyayı şaşırtmayı başarıyor. Bugüne kadar binlerce saçma sapan akımı barındıran uygulamada bir saçma akım daha başladı. Aslına bakarsanız bu tamamı ile TikTok’un suçu değil, insanların payı daha büyük. TikTok kullanıcıları arasında başlayan akıl almaz bu akım tabii ki ‘normal’ kullanıcılar tarafından da tepki topladı.

Sony, Popüler Kablosuz Kulaklığı WH-1000XM4ün Sınırlı Üretim "Silent White" Versiyonunu Duyurdu

Gelecek ay 75. kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanan Sony, 75. yıl kutlamalarının bir parçası olarak popüler kablosuz kulaklık modeli WH-1000XM4 ANC'nin "Silent White" adlı sınırlı üretim bir versiyonunu piyasaya süreceğini duyurdu. Orijinal model ile büyük oranda aynı tasarıma sahip olan WH-1000XM4 ANC Silent White, bu tasarımı kar beyazı bir gövde ve altın renkli tasarım çizgileri ile ileriye taşıyor.