Instagramdan "Konuşacak Kimsem Yok." Diyenleri Çok Sevindirecek Özellik: Yakında Kendi Yapay Zekâ Arkadaşınızı Oluşturabileceksiniz!

Instagram, yapay zekâ özellikleriyle dolu bir uygulama olma yolunda ilerliyor. Meta, geçtiğimiz aylarda platforma yapay zekâ asistanı ve farklı kişiliklere sahip modellerin geleceğini duyurmuştu. Geçtiğimiz ay ise yapay zekâyla çıkartma oluşturmayı sağlayan bir özellik kullanıma sunulmuştu.

31.10.2023 03:15:07 tarihinde yayınlandı.

Instagram, yapay zekâ özellikleriyle dolu bir uygulama olma yolunda ilerliyor. Meta, geçtiğimiz aylarda platforma yapay zekâ asistanı ve farklı kişiliklere sahip modellerin geleceğini duyurmuştu. Geçtiğimiz ay ise yapay zekâyla çıkartma oluşturmayı sağlayan bir özellik kullanıma sunulmuştu.

Bugün ise platformun bazı kullanıcıları mutlu edecek ve Instagram’ı oldukça ilginç bir yere çevirecek yepyeni bir yapay zekâ özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Buna göre Instagram, yakında kullanıcıların kendilerine bir yapay zekâ arkadaşı oluşturmasına izin verecek.

Özellik, ilk olarak mobil uygulamalar hakkındaki paylaşımlarıyla tanıdığımız Alessandro Paluzzi tarafından fark edildi. Paluzzi, özellikten ekran görüntülerini de paylaştı. Görüntülerden, kullanıcıların kendi yapay zekâ modelini oluşturabileceği ve onunla sohbet edebileceği görüldü.

Yapay zekâ arkadaşını özelleştirmek de mümkün olacak. Ekran görüntüleri, kendi yapay zekâ modelinizin cinsiyetini, yaşını (genç, yetişkin ve yaşlı) ve hatta etnik kökenini bile seçebileceğinizi gösteriyor. Bunun yanı sıra pragmatik, yaratıcı, coşkulu ve daha birçok seçenekten oluşan kişilik özellikleri de eklenebilecek.

Özelleştirme seçenekleri bunlarla sınırlı değil. Modelin ilgi alanlarını, sizin için oluşturulan avatarlar arasından avatarını ve ismini de seçebileceksiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra da onunla sohbet etmek mümkün olacak gibi görünüyor.

Instagram’ın yapay zekâ arkadaş özelliği henüz test aşamasında. Platformun ne zaman kullanıma sunacağını bilemiyoruz. Ancak eylülde resmen duyurulan yapay zekâ asistanı gibi özellikler bile hâlen uygulamaya eklenmedi. O yüzden bu özelliğin gelmesine muhtemelen daha çok süre var. Ancak geldiğinde Instagram’ı bir fotoğraf ve video paylaşma uygulamasından çok daha farklı bir şeye dönüştüreceğini tahmin etmek yanlış olmaz.

İLGİLİ HABER Instagramın Akış Sayfasına Yeni Bir Seçenek Geliyor: Sadece Onaylı Hesapların Paylaşımları Gösterilecek


Kaynak webtekno.com

 

Kablosuz Kulaklıklara Devrim Niteliğinde Yenilikler Getirecek Bluetooth LE Audio Teknolojisinin Hazır Olduğu Açıklandı!

Bluetooth standartlarının geliştirilmesi için çalışmalar yürüten Bluetooth SIG, CES 2020 etkinlikleri kapsamında en yeni teknolojisi Bluetooth LE Audio'yu tanıtmıştı. Şimdiyse bu yeni teknoloji için önemli bir gelişme yaşandı. Bluetooth LE Audio'nun kullanıma hazır olduğu duyuruldu. Yeni teknoloji, bluetooth dünyasında kulaklıklara getirilen en büyük yenilik olarak lanse ediliyor.

Daha 1 Yaşını Bile Doldurmayan Babylons Fall, Steamden Kaldırıldı!

Oyun dünyasının dev ismi Square Enix, yeni oyunu Babylon’s Fall için zamanında büyük bir heyecan oluşturmayı başarmıştı. Fakat RYO türündeki bu oyun, çıkış yaptığı gün pek çok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratmıştı. Daha önce NieR serisi ile oyun dünyasına damgasını vuran Platinum Games tarafından geliştirilen oyun, stüdyo için de bir hayal kırıklığı oldu.

İnsanı Baktıkça İçine Çeken ve Adeta Hipnoz Etkisi Yaratan Hareketli Dijital Eserler

Dijital sanatın yükselişiyle birlikte yaratıcılığın sınırlarını zorlayan birbirinden yetenekli sanatçılar gördük. Bu sanatçıların her birinin kendine özgü bir tarzı bulunuyor ve biz de bu sayede, her seferinde farklı yorumlarla donatılmış eşsiz eserlerle karşı karşıya kalıyoruz. Daha önce hem yurt dışından hem de ülkemizden olan ve sanatıyla kendine hayran bırakan isimleri sizlerle buluşturmuştuk.