iPhone Modellerinin Cinsiyetler Arasındaki Dağılımı Belli Oldu: Yalnızca Bir Model Eşit Rağbet Görüyor

Apple’ın her yıl piyasaya sürdüğü iPhone’lar, şüphesiz dünyanın en çok kullanılan telefonları arasında. Peki, bu cihazların cinsiyetler arasındaki dağılımları nasıl? Hangi cinsiyet hangi iPhone modelini daha fazla tercih ediyor?

19.03.2023 02:30:27 tarihinde yayınlandı.

Apple’ın her yıl piyasaya sürdüğü iPhone’lar, şüphesiz dünyanın en çok kullanılan telefonları arasında. Peki, bu cihazların cinsiyetler arasındaki dağılımları nasıl? Hangi cinsiyet hangi iPhone modelini daha fazla tercih ediyor?

Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) tarafından yayınlanan yeni bir rapor, bu konudaki merakları giderecek verileri bizlere sunuyor. 2022 yılında yapılan satışlara ait olan veriler, son yıllarda çıkan iPhone’ların hangi modellerinin erkekler ve kadınlar arasındaki dağılımını detaylı bir şekilde ortaya koyuyor.

CIRP tarafından paylaşılan veriler, erkeklerin Pro modelleri daha çok tercih ettiğini gösterirken kadınların ise standart modellere yöneldiğini ortaya koyuyor. Örneğin iPhone 14 tarafına baktığımızda kadınların %12’sinin iPhone 14 veya iPhone 14 Plus aldığını görüyoruz. Erkeklerde ise bu oran %8’de kalmış.

Öte yandan verilerde, 2022 yılında iPhone alan erkeklerin %41’inin iPhone 13 Pro/Pro Max veya iPhone 14 Pro/Max aldığı görülüyor. Kadınlarda ise aynı telefonlar ele alındığında bu oran %33 ile daha düşük. iPhone SE’de ise %7 ile iki tarafın aynı olması göze çarpıyor.

İLGİLİ HABER ABD’deki Kullanıcılar, Apple Store Üzerinden Çalışanlarla Görüntülü Görüşerek iPhone Satın Alabilecek

Daha eski iPhone’lara baktığımızda ise farkın azaldığını görüyoruz. Örneğin iPhone 12 ve 13’ün standart ve mini modellerine bakıldığın da her iki tarafın da %37’sinin bu cihazlara yöneldiği görülüyor. Siz hangi iPhone modellerini tercih ediyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

WhatsApp Verilerini Android’den iPhone’a Aktarma Nasıl Yapılır?

iOS mu Android mi sorusu muhtemelen bu iki işletim sistemi var olduğu sürece tartışılacak bir konudur. Bu soruya kendiniz bir yanıt vererek yeni bir iPhone almış ve eski Android telefonunuza veda ediyorsanız muhtemelen aklınızdaki en büyük soru işareti WhatsApp verilerini Android’den iPhone’a aktarma nasıl yapılır olacaktır. Çünkü WhatsApp tüm cihazlarda kullandığımız ve artık vazgeçilmezimiz olan bir anlık mesajlaşma uygulaması.

God of War Ragnarok, Parasının Her Kuruşunu Hak Ediyor: İşte Serinin İnanılmaz Grafik Karşılaştırması

Sony’nin “efsaneleri” arasında yer alan God of War serisi, ilk üçlemenin ardından 2018 yılında yepyeni bir dünya ve hikaye ile karşımıza çıkmıştı. Bu kez İskandinav mitolojisini kılıçtan (daha doğrusu baltadan) geçiren sinirli savaş tanrımızın hikayesi tabii ki burada son bulmamıştı. PlayStation 5’in çıkışıyla birlikte duyurulan God of War Ragnarok, oyuncuları uzunca bir süre bekletmişti.