League of Legends, Discord ve Daha Pek Çok Platforma Erişim Sorunu Yaşanıyor: Sorunun Kaynağı Açıklandı [GÜNCELLEME]

Günümüzün en popüler sunucu hizmeti sağlayıcılarından birisi olan Cloudflare, son dakikalarda pek çok popüler platformu etkileyen bir sorunla karşı karşıya. Cloudflare ve Cloudflare hizmetinden yararlanan uygulamalar ve internet siteleri, hizmet sağlayıcısında yaşanan bir sorun nedeniyle erişim sorunlarıyla boğuşuyor.

23.06.2022 04:30:22 tarihinde yayınlandı.

Günümüzün en popüler sunucu hizmeti sağlayıcılarından birisi olan Cloudflare, son dakikalarda pek çok popüler platformu etkileyen bir sorunla karşı karşıya. Cloudflare ve Cloudflare hizmetinden yararlanan uygulamalar ve internet siteleri, hizmet sağlayıcısında yaşanan bir sorun nedeniyle erişim sorunlarıyla boğuşuyor.

Türkiye saati ile bu sabah başlayan sorunlar nedeniyle Discord, Omegle, Medium ve Feedly, League of Legends ve Shopify gibi yüz binlerce kullanıcıya sahip platformlara ve oyunları erişimde sıkıntılar yaşanıyor. Doğrudan  Cloudflare tarafından paylaşılan bir açıklama bulunurken, şirket yetkilisinin de bir forumda sorunla ilgili paylaşım yaptığı görüldü.

Cloudflare, yaptığı açıklamada “Kullanıcılar, Cloudflare’in ağına veya hizmetlerine ulaşırken hatalar veya zaman aşımları yaşayabilir.” dedi. Şirketin CTO’su John Graham-Cumming de Hacker News’de bir başlık altında yaptığı açıklamada sorunun dünya çapında olmadığını ancak pek çok bölgede görüldüğünü paylaştı. CTO, sorunun farkında olduğunu ve nedenini de bildiklerini paylaştı. Fakat ne zaman çözülebileceğine dair bir bilgi sunmadı.

Downdetector'da yer alan şikâyetlere göre kullanıcıların platformlar hakkındaki şikâyetleri son dakikalarda önemli bir düşüş yaşadı. Bu da sorunun büyük oranda çözüldüğünü gösteriyor. Bununla birlikte Cloudflare hizmetinden faydalanan platformlarda da sorunların çözüldüğü görülüyor.


Kaynak webtekno.com

 

iPhone Kullanmayı Daha Keyifli Hale Getirecek En Kullanışlı iOS Özellikleri

iOS 13 ve önceki tüm iOS versiyonlarında Apple, yeterince özelleştirme sunmaması ile eleştiriliyordu. Bu haklı eleştirilerden ders almış olacaklar ki iOS 14 ile iPhone ve iPad’lere pek çok özelleştirilebilir düzenleme ve cihaz kullanımını daha verimli hale getirecek özellik eklendi. Ancak yine de pek çok kullanıcı iOS işletim sistemine sahip cihazında neler yapabileceğini tam olarak bilmiyor.

Yıllardır Usanmadan Tüm Sorularınıza Cevap Veren Google’ın Sahibi Kim, Nasıl Kuruldu? İşte Hikayesi

Google LLC, hemen hemen tüm sorularımızın cevabını şak diye önümüze çıkartan, yeri geldiğinde eğlence hayatımıza, yeri geldiğinde akademik hayatımıza renk katan arama motoru. Bir başka deyişle Google LLC, çevrimiçi reklamcılık teknolojileri, arama motoru, bulut bilişim, yazılım ve donanım hizmetleri gibi birçok hizmeti içinde barındıran, internet ürünleri konusunda uzmanlaşmış çok uluslu dev Amerikan şirketi.

ABD’den Esrarengiz UFO Görüntüleri Hakkında Şok Açıklama: “Onlar Gerçek”

Son yıllarda tanımlanamayan uçan nesnelerle (UFO) ilgili resmi açıklamalar artarken bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde tarihi bir oturum düzenlendi. Doğrudan ABD Kongresi’nde yapılan olan oturumda iki savunma istihbarat görevlisi, hükümetin UFO’larla ilgili ne bildiği konusunda ifade verdi. Kısa süre önce 'halka açık' olarak gerçekleşen oturum, şu sıralarda 'kapalı' olarak devam ediyor.