LoL Şampiyonlarından Ahri’nin CTleri, Tüm Yetenekleri, Güçlü Ve Zayıf Yönleri

Orta koridor büyücülerinden biri olan Ahri sahip olduğu ayartan öpücük yeteneği ile en babayiğit karakterleri bile anında savunmasız bir hale sokabiliyor. Bu yüzden kendisi ile oynarken ne kadar keyif alıyorsanız karşısında oynarken de bir o kadar siniriniz bozulabilir.

22.02.2022 11:45:14 tarihinde yayınlandı.

Orta koridor büyücülerinden biri olan Ahri sahip olduğu ayartan öpücük yeteneği ile en babayiğit karakterleri bile anında savunmasız bir hale sokabiliyor. Bu yüzden kendisi ile oynarken ne kadar keyif alıyorsanız karşısında oynarken de bir o kadar siniriniz bozulabilir.

Öpücüğünü yiyeni binpişman eden Ahri, her zaman metada olmasa da iyi oynayanından korkmanız gereken bir orta koridor büyücüsü. Özellikle geç safhalarda takımınızın ADC rolündeki oyuncusunu iyi korumanız gerekebilir.

Ahri birçok pozisyonda rakibini öldürmesi için E yeteneğine ihtiyaç duyuyor. Fakat bu yetenek de basit bir şekilde minyonların arkasına geçerek yüksek oranda engellenebildiği için, bu tarz gereksinimlere ihtiyaç duymayan karaterler başına bela olabiliyor (Cassiopeia, Vex, Corki gibi). Ayrıca birçok büyücünün olduğu gibi Ahri'nin de suikastçi karakterler ile arası pek iyi sayılmaz.

E yeteneğinizi dikkatli kullanmanız koridoru kazanmanızı sağlayan önemli faktörlerden biri. Ayrıca E yeteneğinini tutturmak konusunda kendine güveniniz yoksa bile sadece Q yeteneğiniz ile rakip düşmanı haraslayarak kalan işi ormancınıza bırakabilirsiniz.

Karşı rakibin minyonlarla iç içe oynaması E yeteneğini tutturmayı oldukça zor hale getiriyor. Bunun yanı sıra karakter agresif olmasına karşın tüm kombosuyla rakibi öldüremezse bir süre oldukça savunmasız kalıyor. Bir de üstüne erken safhadaki mana problemi eklenince dikkatsiz oynamanın sonu hep ölüm oluyor.

Takım savaşlarında E yeteneği oldukça önem taşıyor. Rakip takımdan kritik kişilere vurduğunuz bir E yeteneği takım savaşının leyhini çok hızlı değiştirebilir. Koridor safhasında uzun bir süre karşı takımın baskınlarına maruz kalıyorsanız eğer, ulti yeteneğinizi sürekli defansif amaçlar ile kullanıp pasifiniz ile yaşamaya çalışın. Q yeteneği en temel haras mekaniğiniz olduğu için hem gidiş hem geliş hasarını denk getirebilirsiniz oldukça güzel hasarlar verebilirsiniz. Bunu yapmanın en basit yollarından biri de düşman minyon alırken saldırmak.

Ahri oyunda en çok haras potansiyeline sahip karakterlerden bir tanesi ve karşısında oynarken bunu minimum seviyede tutabilmek çok da kolay değil. İlk olarak her zaman aranızda bir minyon olduğundan emin olun ve pozisyonunuzu sürekli değiştirin ki rakibiniz Q yeteneğini kullanmak için üzerinde düşünmek zorunda kalsın. Bunun yanı sıra ulti yeteneğinin olmadığı anları değerlendirip ofansif  bir şekilde oynayabilirsiniz veya ormanıcınızı çağırıp koridoru rakibe dar edebilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

Yüksek Ses Kalitesiyle Kişisel Konser Salonunuza Dönüşen Kulaklık: OneOdio Monitor 80

Son dönemlerde piyasaya sürdüğü kulaklık modelleri ile Türkiye’de de dikkat çekmeye başlayan OneOdio, bu kez de yüksek ses kalitesine takıntılı olan tüketiciler için karşımıza çıktı. Şirketin Monitor 80 olarak isimlendirdiği kulaküstü kulaklık, sahip olduğu özelliklerle hem konforu hem de kaliteli sesi arayanlara hitap edecek gibi görünüyor.

2. El Otomobil Sitelerine Açılan Soruşturmanın Nedeni Hakkında Sürpriz İddia

Dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Türkiye'de hizmet veren dört ikinci el araç satış platformuna soruşturma açıldığından bahsetmiştik. Rekabet Kurumu'nun yaptığı açıklamada Arabam.com, Vava Cars, Letgo ve Araba Sepeti'nin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal etmiş olabilecekleri belirtilmişti. Bu madde, şirketlerin iş birliği içerisinde hareket etmelerinin yasak olduğunu belirtiyordu.

Azınlık Raporu Filmi Gerçek Oluyor: Şiddet Olaylarını Tahmin Edecek Bir Yapay Zeka Teknolojisi Geliştiriliyor

Tarih boyunca çeşitli olaylar, ülkelerin kaderini değiştirip nasıl bir geleceğe sahip olacaklarını belirledi. Her ne kadar şu anda Antik Roma dönemine göre uzay çağında gibi yaşıyor olsak da politik ve sosyal alanda toplumsal olaylar yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ABD’de yaşanan Kongre Baskını da yakın tarihte akıllarda kalan politik şiddet olaylarından biriydi. Şimdi ise araştırmacılar, bu tarz olaylar karşısında hazırlıksız yakalanmamak için ‘yapay zeka’ teknolojisi alanındaki çalışmalarını hızlandırdı.

Steamde 400den Fazla Oyuna %700e Varan Zam Geldi!

Dolar kurunun 18,75 TL’yi aştığı şu günlerde oyun fiyatları da peşi sıra zamlanmaya devam ediyor. Yerel fiyatlandırma ile artık istediği kazancı elde edemeyen ve fiyatlarını artıran oyun geliştiricileri arasına bugün pek çok yeni isim daha katıldı.