LoL Şampiyonlarından Anivianın CTleri, Tüm Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

Karaktere yakın zamanda gelen güçlendirmeler sayesinde yeniden popüler olan Anivia, orta koridorda oynanan büyücüler arasında yerini alıyor. Kitle kontrol açısından makul ve iyi oynandığında düşmanı başarılı bir şekilde köşeye sıkıştırma potansiyeline sahip olan Anivia, oldukça tehlikeli olabiliyor.

16.02.2022 02:46:24 tarihinde yayınlandı.

Karaktere yakın zamanda gelen güçlendirmeler sayesinde yeniden popüler olan Anivia, orta koridorda oynanan büyücüler arasında yerini alıyor. Kitle kontrol açısından makul ve iyi oynandığında düşmanı başarılı bir şekilde köşeye sıkıştırma potansiyeline sahip olan Anivia, oldukça tehlikeli olabiliyor.

Özellikle pasifinden gelen yeniden dirilme sayesinde erken safhalarda hayatta kalma şansı bir hayli yüksek olan Anivia, bu artısını oyunun geç safhalarında kazanca dönüştürebiliyor.

Anivia oldukça iyi bir büyücü fakat. Diğer büyücüler ile ortalama aynı kötü özelliklere sahip. Hareketlilik konusunda oldukça sıkıntı yaşıyor ve kitle kontrole sahip olsa da, birçok durumda suikastçiler ile başı çok rahat belaya girebiliyor. Kendisine kıyasla daha uzun menzile veya daha çok hareketliliğe sahip olan karakterler, Anivia’ya zor zamanlar yaşatabiliyor.

Anivia, oyunun erken safhalarında hasarı ile ön plana çıkmasa da, oyun geç safhaya ilerlemeye başladığında hasarı oldukça güzel artıyor. Bunun yanı sıra kitle kontrol yetenekleri ile koridor safhasında ve takım savaşlarında rakipleri zora sokma potansiyeline de sahip oluyor. Erken safhadaki hasarı çok düşük olsa da pasif yeteneği sayesinde hayatta kalma şansı çok artıyor.

Erken safhalar kesinlikle Anivia’nın güçlü olduğu bir zaman dilimi değil. Pasif yeteneği sayesinde yeniden dirilme şansı olsa da bu kesinlikle karakteri kurtardığını söyleyemeyiz. Bunun yanı sıra dikkate alınacak seviyede kitle kontrolü olmasına karşılık, hareketlilik açısından zayıf bir karakter olduğu için koridor safhasında baskınlara çok fazla hedef olabiliyor.

Pasif yeteneği, Anivia için oldukça önemli. Fakat sırtınızı komple bu yeteneğe yaslamamakta da fayda var (yumurtaya dönüşmüş halde herhangi bir yere ışınlanma sihirdar büyüsünü kullanabilirsiniz).  Anivia’nın temel hasar kaynağı yeteneklerini iyi kullanmasında yatıyor. Özellikle E yeteneğini kullanmadan önce Q veya R yeteneğinizi isabet ettirirseniz, E yeteneğinin hasarı artacaktır. Bunun yanı sıra erken safhadaki mana sorununu bir nebze de olsa azaltmak için yeteneklerinizi daha dikkatli kullanıp gereksiz ulti kullanımından kaçınmanızda fayda var.

Anivia erken safhalarda çok tehlikeli bir karakter değil. Fakat pasif yeteneği başa bela olabiliyor. Özellikle pasif yeteneği aktifken ışınlanma sihirdar büyüsü ile kaçma ihtimali mevcut. Koridor safhasında Anivia’nın temel hasarı E yeteneğinden çıkıyor. E yeteneği ise Q ve R yeteneğinin doğru kullanımı ile güçlü oluyor. Bu yüzden en kötü ihtimalle Q yeteneğinden bile kaçınmayı başarabilirseniz, savaşta öne geçmeniz mümkün olabilir. Başka bir detay ise karakterin hareketlilik konusunda zayıf olması. Kendi başınıza kitle kontrol yüzünden çok açık bulamasanız bile ormancınızın yardımı ile Anivia’yı baskınların hedefi haline getirebilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

Çıksa da Artık Rahatlasak: Samsung Galaxy S21 FE’nin Yeni Görselleri İnternete Düştü

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Galaxy serisi akıllı telefonlarına ekleyeceği yeni model, uzun süredir gündemdeki yerini koruyor. Galaxy S21 FE olarak adlandırılan model, şirket tarafından ‘fiyat/performans telefonu’ olarak tanıtılıyordu. Ancak geçtiğimiz ay ortaya çıkan fiyatıyla özellikle Türkiye kullanıcılarının hevesi kırılmıştı. İki hafta önce de kılıfları paylaşılan telefonun şimdi de görselleri ve önemli özellikleri internete düştü.

Baltaları Hazırlayın: God of War Ragnarok, Çıkışına 1 Ay Kala "Tamamlandı"

PlayStation platformuna özel oyunlarıyla nam salan Sony’nin 2005 yılında piyasaya sürdüğü God of War, hem çıktığı dönemde hem de günümüzde oyun dünyasının efsanelerinden olarak biliniyor. Serinin 3. oyununun ardından 8 yıllık bir sessizliğe bürünen Kratos, 2018 yılında İskandinav mitolojisini yok etmek için geri dönmüştü.

Netflixte Oyun Dönemi Başladı: İlk Oyunlar Belli Oldu

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, kısa bir süre sonra oyun sektörüne giriş yapacağını açıklamıştı. Şirketin bir süredir bu oyunlar üzerinde çalıştığı da zaten herkes tarafından biliniyordu. Şimdi konuyla ilgili yeni bir adım atan Netflix, Polonya'daki kullanıcılar tarafından deneyimlenebilen bir test başlattı. Bu test, şirketin ilk mobil oyunlarını kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Samsung, Yeni Güncellemesinde iOS 16yı Kopyaladı: Kilit Ekranı Neredeyse Aynı!

Apple, yakın zamanda merakla beklenen iOS 16’yı iPhone kullanıcıları için kullanıma sundu. Yeni sürüm, birçok yenilik içermesiyle de dikkatleri üzerine çekti. Bunlardan biri de kilit ekranı tasarımındaki değişikliklerdi. iOS 16, kullanıcılara kilit ekranlarını istedikleri gibi özelleştirebilme, font değişiklikleri, duvar kağıtlarında yenilikler ve daha birçok yeni özelliği kullanma fırsatı sundu.