Netflix, Tek Üyelikle Bedavadan Dört Kişi Devrini Sona Erdirmeye Hazırlanıyor: Kullanıcı Başına Ücret Ödenecek

Netflix kullanıcıları arasında oldukça yaygın bir kullanım var; tek bir üyelikle şifre paylaşarak Premium üyelikte dört kullanıcı, Standart üyelikte ise iki kullanıcı için profil oluşturulabiliyor ve bu kullanııcların hepsi aynı anda farklı adreslerden izleyebiliyor. Ancak gelen son haberler, Netflix'in bu durumu değiştirmeye hazırlandığını gösteriyor.

17.03.2022 12:30:18 tarihinde yayınlandı.

Netflix kullanıcıları arasında oldukça yaygın bir kullanım var; tek bir üyelikle şifre paylaşarak Premium üyelikte dört kullanıcı, Standart üyelikte ise iki kullanıcı için profil oluşturulabiliyor ve bu kullanııcların hepsi aynı anda farklı adreslerden izleyebiliyor. Ancak gelen son haberler, Netflix'in bu durumu değiştirmeye hazırlandığını gösteriyor.

Gelen bilgilere göre Netflix, Şili, Kosta Rika ve Peru'da yeni bir özellik test etmeye hazırlanıyor. Bu 'Ekstra Üye Ekle' özelliği ile artık her bir üyelikte eklenecek ve farklı bir konumda bulunan yeni kullanıcı başına ücret ödenecek. Ayırca gelen ilk haberler, üyeliklerdeki hesap sayısının iki olacağını gösteriyor. Bu şekilde Netflix tek bir üyelik ve ekstra ücret ile alınacak diğer 'mini üyelik' ile yalnızca iki farklı konumda, iki farklı cihazda çalışabilecek.

Henüz test aşamasında olan ve hakkında çok fazla resmi açıklama ve detay olmayan bu özellikte ekstra üye eklemenin ücretinin 2,99 dolar olacağı söyleniyor. Ayrıca eklenecek bu ekstra üyelerin kendi giriş bilgilerinin ve şifrelerinin olacağı söyleniyor.

Ayrıca bu yeni özellik ile birlikte Netflix'in kullanıcı profillerinin yeni üyeliklere taşınmasına olanak sağlayacak bir özellik üzerinde daha çalışıyor. Böylece halihazırda bir üyelikte kendi profili olan kullanıcıların, tüm izleme bilgilerinin, kaydettiği içeriklerin, kaldığı bölümlerin bilgisinin yer aldığı bu profilleri 'ekstra üyeliğine' taşıyabilmesi hedefleniyor.

İLGİLİ HABER Elon Musktan Netflixi Kızdıracak Rusya-Ukrayna Savaşı Filmi Açıklaması


Kaynak webtekno.com

 

Samsung, Yepyeni Galaxy A Telefonlarının Tanıtım Tarihini Açıkladı: İşte Tanıtılacak Modeller ve Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Şubat ayının başında Samsung Galaxy S22 serisini tanıtan Samsung, yıla hız kesmeden devam ediyor. Her yıl farklı etkinliklerle farklı kitlelere yönelik yeni teknolojilerini tanıtan şirket, bugün önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği yeni etkinliğini duyurdu. Bu hafta gerçekleşecek olan etkinlik, Galaxy A serisi telefonlar özelinde olacak.

Need For Speedin Yeni Oyunu Bu Yıl İçerisinde Çıkabilir: Bilgisayar Oyuncularının Beklediğine Değmedi!

Need for Speed, uzun yıllardır yarış çıkardığı yarış oyunlarıyla büyük bir beğeni topluyor olsa da son oyunu NFS Heat, Forza Horizon 4’ün çıkışıyla gölgede kalmıştı. Yine de Need for Speed’in ayrı bir kitlesi olduğu ve hala pek çoğumuzun arada bir açıp eski oyunları oynadığımız bir gerçek. Eski oyunları ve Forza Horizon’ı geride bırakması ümidi içerisinde olduğumuz NFS’in yeni oyunuyla ilgili detaylar gelmeye başladı. 

Dünyanın En Büyük Bankası, Metaversete Ofis Açtı: Hedef Meta Ekonominin Lideri Olmak!

Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük bankası olarak bilinen JPMorgan, metaverse'e resmen giriş yaptı. Popüler metaverse platformu Decentraland'da (MANA) bir ofis açan JPMorgan, bu ofisine "Onyx" ismini verdi. JPMorgan'ın metaverse ofisi, şu an için aktif olarak hizmet vermiyor olsa da ilerleyen dönemlerde, sanal dünyanın ekonomisini yönetmeye başlayabilir.

Samsung Galaxy S22 Ultranın Tanıtım Videosu Sızdırıldı: Bu Bildiğin Galaxy Note!

Samsung hayranları, 9 Şubat'ta gerçekleştirilecek Galaxy Unpacked etkinliğine odaklanmış durumdalar. Zira bu etkinlikte, Samsung'un 2022 model ilk amiral gemisi telefonları olacak Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra ile tanışma imkanı yakalanacak. Her ne kadar telefonlarla ilgili pek çok bilgi sızdırılmış olsa da heyecan doruktayken yaşanan son gelişme, özellikle de Galaxy S22 Ultra'yı bekleyenler için oldukça önemli.