PlayStation 5 Pro Hakkında Bomba İddia: "Birkaç Hafta Sonra Resmen Tanıtılacak!"

Japonya merkezli teknoloji devi Sony ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Sony'nin içinden olduğu öne sürülen ve anonim kalmayı tercih eden bir kaynak, Fransa merkezli bir internet sitesine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaya göre Sony, Nisan 2023'te yeni bir PlayStation lansmanı gerçekleştirecek.

23.01.2023 19:30:21 tarihinde yayınlandı.

Japonya merkezli teknoloji devi Sony ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Sony'nin içinden olduğu öne sürülen ve anonim kalmayı tercih eden bir kaynak, Fransa merkezli bir internet sitesine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaya göre Sony, Nisan 2023'te yeni bir PlayStation lansmanı gerçekleştirecek.

İddiaya göre birkaç ay sonra gerçekleştirilecek lansmanda, PlayStation 5'in yeni bir sürümü duyurulacak. Bu yeni sürümün, tabii olarak PlayStation 5'ten daha güçlü olacağı ifade ediliyor. 

*Konsept tasarım.

Kaynağın iddiasına göre nisan ayında gerçekleştirilecek lansman, bir süredir gündemde olan PlayStation 5 Slim için değil, PlayStation 5 Pro için gerçekleştirilecek. Yapılan açıklamaya göre bu yeni konsolda yine AMD tarafından geliştirilmiş olan yeni ve PlayStation 5'inkinden çok daha güçlü bir çip bulunacak. 

İddiaya göre PlayStation 5 Pro, PlayStation 5'te kullanılan soğutma sistemini terk edecek. Bunun yerine, oyuncu bilgisayarlarında gördüğümüz sıvı soğutma sistemine geçiş yapılacağı söyleniyor. Tüm bu açıklamalar, Sony'nin gerçekleştireceği lansmanda netleşecektir.

İLGİLİ HABER 2022 Yılında En Çok İndirilen PlayStation Oyunları Belli Oldu: Zirvedeki Oyunlar Şaşırtmadı

Bu arada; Sony'nin PlayStation 5 Pro ile ilgili hiçbir açıklamada bulunmadığını da belirtelim. Şirket, gerçekten de PlayStation 5 Pro üzerinde çalışıyor olabilir. Ancak iddiayı öne atan kaynağın aldığı bilginin doğru olmama olasılığı da var.

PlayStation 4, Kasım 2013'te oyunseverleriin beğenisine sunulmuştu. PlayStation 4 Pro ise bundan tam 3 yıl sonra, Kasım 2016'da gün yüzüne çıkmıştı. Sony, benzer bir duyuru döngüsü sürdürürse PlayStation 5 Pro, nisan ayında değil kasım ayında gün yüzüne çıkacak demektir. Bununla birlikte 2020 yılında patlak veren pandemi, PS5'in tedariğinde büyük sorunlara yol açmış, bugün bile PS5'i ulaşılması zor bir konsol haline getirmişti. Tüm bunlar, Sony'nin PS5 Pro'nun lansmanını öne çekmesine neden olabilir. Ancak Sony, PS5'in henüz doygunluğa ulaşmadığını düşünerek PS5 Pro'yu ertelemeyi de düşünebilir.


Kaynak webtekno.com

 

Gözle Görülmeyen En Eski Galaksi Keşfedildi: Tam 1.2 Milyon Işık Yılı Uzaklıkta

Hubble'dan ya da James Webb'den gelen galaksi görüntülerine hepimiz aşinayız. Bu görüntüler ışığın farklı dalga boylarında gözlemlenmesiyle ortaya çıkan ve optik olarak algılanabilen galaksilerin görüntülerinden oluşuyor. Gözümüzün göremediği kısmı ortaya çıkarmak için ise bilim insanlarının farklı araçları bulunuyor.

GTA 6nın Haritasıyla İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı: Devasa Büyüklükte Olacak

GTA, birçoğumuzun çocukluk yıllarından beri oynadığı ve neredeyse onunla büyüdüğü oyunlardan bir tanesi. Rockstar tarafından çıkartılan ve GTA: San Andreas, GTA III ve GTA: Vice City oyunlarını tek bir oyun altında birleştirdikleri Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition ise oyunun hayranları için büyük bir hayalkırıklığı olmuştu.