Threadse, Xi Köşeye Sıkıştıracak Özellik: Ücretli Hâle Geldiği İçin Tepki Çeken TweetDecke Rakip API Sistemi Geliyor!

Instagram patronu Adam Mosseri, ekibinin Threads ile ilgili yeni planlarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre X'e rakip olan mikroblog platformu için API geliştiriliyor. Böylece içerikler daha da zenginleşecek, uygulamanın bazı eksikleri de giderilebilecek. 

31.10.2023 03:15:07 tarihinde yayınlandı.

Instagram patronu Adam Mosseri, ekibinin Threads ile ilgili yeni planlarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre X'e rakip olan mikroblog platformu için API geliştiriliyor. Böylece içerikler daha da zenginleşecek, uygulamanın bazı eksikleri de giderilebilecek. 

Gazeteci Casey Newton'ın bir başka kullanıcı ile Threads'te TweetDeck benzeri bir deneyimin olmaması üzerine gerçekleştirdiği sohbete dahil olan Mosseri, yaptığı paylaşımda "Üzerinde çalışıyoruz. Çekincem, daha fazla yayıncı içeriği ve o kadar da fazla olmayan üretici içeriği anlamına gelecek olması ama yine de yapmamız gereken bir şey gibi gözüküyor." ifadelerini kullandı. 

Daha önce yaptığı açıklamalarda Mosseri, Threads'in haberlere karşı olmadığını ancak aktif olarak haberleri öne çıkarmaya çalışmayacağını belirtmişti. Sosyal medya platformları ve haberlerin geçmişteki bağlarına baktığımızda, üçüncü parti uygulamaların haber üreticileri için kritik önem taşıdığını görüyoruz. Üçüncü parti araçları kullanan haber üreticileri, Twitter, LinkedIn, Facebook gibi platformlarda anında paylaşım yapmak için API bağlantılı uygulamalar kullanıyor. Threads gibi daha yeni platformlarda ise haberleri kendilerinin paylaşması gerekiyor. Bu da pek ideal bir durum değil. 

İLGİLİ HABER 100 Milyon Kullanıcıya Yaklaşan Threadse, GIF ve Anket Paylaşma Özelliği Geldi

Öte yandan içerik üreticileri de gönderileri için farklı araçlara ihtiyaç duyabiliyor. Üçüncü parti uygulamalar sayesinde onlar da platformlara özgü bazı düzenlemeler yapabiliyor ya da içeriklerini platformdan platforma farklı şekilde özelleştirebiliyor. Bunun için de API entegrasyonu gerekiyor. 

Threads geçtiğimiz günlerde aylık kullanıcı sayısının neredeyse 100 milyonu bulduğunu da açıklamıştı. Bir API geliştirilmesi durumunda ortaya çıkacak olan ekosistem sayesinde bu kullanıcı sayısı daha da artabilirken, platformu keşfetmek için yeni alternatifler de oluşacaktır. Threads'in açık medya protokolü olan ActivityPub ile entegrasyonu olması durumunda ise farklı platformlardan gönderileri de Threads'te paylaşılırken görmek mümkün olacak. 


Kaynak webtekno.com

 

Steam Çöktü! Sunuculara Erişim Sağlanamıyor... (Sorun Çözüldü)

Dünyanın en popüler çevrimiçi oyun mağazası olan Steam, ciddi bir sunucu sorunuyla karşı karşıya görünüyor. "Steam çöktü mu?" sorularını beraberinde getiren Steam sunucu erişim sorunları nedeniyle oyuncular, Steam kütüphanelerinde bulunan oyunlara giriş yapamıyorlar ve oyunlara gelen güncellemeleri yükleyemiyorlar.