Vivonun ilk Katlanabilir Telefonu X Foldun Tanıtılacağı Tarih Açıklandı

Çin merkezli teknoloji firması Vivo, yeni katlanabilir telefon modelini tanıtmak için gün saymaya başladı. Vivo, kısa bir süre sonra piyasaya sürülecek olan ‘X Fold’ isimli katlanabilir akıllı telefonundan bir tanıtım görseli yayımladı. 

29.03.2022 12:00:31 tarihinde yayınlandı.

Çin merkezli teknoloji firması Vivo, yeni katlanabilir telefon modelini tanıtmak için gün saymaya başladı. Vivo, kısa bir süre sonra piyasaya sürülecek olan ‘X Fold’ isimli katlanabilir akıllı telefonundan bir tanıtım görseli yayımladı. 

Söz konusu akıllı telefonun, gövdeye katlanan bir ekrana sahip kitap şeklinde bir tasarımı olacağı ifade ediliyor. Cihazın, Vivo’ya ait katlanabilir esnek bir ekrana sahip ilk akıllı telefon olması ise dikkat çekiyor.

Vivo'nun katlanabilir akıllı telefon yarışına dahil olacağı yeni modeli X Fold'un tanıtılacağı tarih açıklandı. Şirket, yaptığı bir duyuru ile telefonun iki hafta sonra, 11 Nisan'da tanıtılacağını bildirdi.

Cihaza dair elimizde olan bilgilere göre, çapraz olarak yaklaşık 8 inçlik esnek bir panele sahip olacak olan katlanabilir akıllı telefonun çözünürlüğü QHD+ olacak. Yenileme hızının 120HZ’ye ulaşabildiği ifade edilen cihazın kasasının dışında bir de ön kameranın bulunduğu yardımcı bir ekran yer alacak.

Etrafta dolaşmakta olan iddialara göre bu ekran boyutu 6.53 inç, çözünürlüğü ise Full HD+ olacak. Bununla birlikte katlanabilir akıllı telefonun Zeiss ile ortak bir şekilde geliştirilen ana kamerası ise dairesel bir alanda bulunan dört optik modülden oluşacak. 

Mevcut bilgilere göre Vivo X Fold'un ‘kalbinde’ ise 3.0 GHz'e kadar sekiz işlem çekirdeğine ve gelişmiş bir 5G modeme sahip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemci yer alacak. Güç, 80 watt hızlı şarj ile 50 watt kablosuz şarj desteği ve 4600 mAh pil ile sağlanacak. Öte yandan Vivo X Fold’un OPPO N Find ve Galaxy Z Fold 3 ile benzer bir tasarıma sahip olabileceği söyleniyor. 

İLGİLİ HABER Samsung, OPPOnun Katlanabilir Akıllı Telefonunu Kendi Telefonu Sanarak Övdü


Kaynak webtekno.com

 

NVIDIA, GeForce Nowa Haziran Ayında Gelecek 25 Yeni Oyunu Açıkladı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan ABD merkezli NVIDIA, geçtiğimiz yıllarda oyun meraklılarını sevindiren bulut tabanlı oyun servisi GeForce Now’ı tanıtmıştı. En kötü cihazlarda bile güçlü oyunları oynamanızı sağlayan bu hizmet, çıktığı günden beri birçok kullanıcı tarafından beğeniliyordu.

Yüksek Ses Kalitesiyle Kişisel Konser Salonunuza Dönüşen Kulaklık: OneOdio Monitor 80

Son dönemlerde piyasaya sürdüğü kulaklık modelleri ile Türkiye’de de dikkat çekmeye başlayan OneOdio, bu kez de yüksek ses kalitesine takıntılı olan tüketiciler için karşımıza çıktı. Şirketin Monitor 80 olarak isimlendirdiği kulaküstü kulaklık, sahip olduğu özelliklerle hem konforu hem de kaliteli sesi arayanlara hitap edecek gibi görünüyor.

Güncellemelerle Yavaşlayan Windows Nasıl Hızlandırılır?

Bilgisayarlarda en yaygın kullanılan işletim sistemlerinden biri, Microsoft tarafından geliştirilen Windows’tur. Bilgisayarınızda yüklü olan Windows işletim sistemi versiyonu, Microsoft tarafından desteklendiği sürece güncellemeler alır. Bu güncellemeler çoğu zaman küçük hataları düzelterek çok daha verimli bir performans sunsa da bazen bilgisayarınızı büyük oranda yavaşlatabilir.