WhatsAppa Gelecek İki Yeni Özellik Belli Oldu: Hem iPhone Hem Androidde Daha Kullanışlı Olacak

WhatsApp’a gelecek ola güncellemeleri henüz beta testindeyken ortaya çıkarıp bizlere sunmasıyla popüler olan WABetaInfo, dünyanın en popüler haberleşme uygulamasının iOS ve Android sürümlerine gelecek olan yeni özellikleri paylaştı.

18.03.2023 18:45:10 tarihinde yayınlandı.

WhatsApp’a gelecek ola güncellemeleri henüz beta testindeyken ortaya çıkarıp bizlere sunmasıyla popüler olan WABetaInfo, dünyanın en popüler haberleşme uygulamasının iOS ve Android sürümlerine gelecek olan yeni özellikleri paylaştı.

WhatsApp’ın Android sürümüne ayrı, iOS sürümüne ayrı birer özellik gelecek. Önce iOS sürümüne gelecek olan güncellemeden bahsedelim.

iOS 16’nın API’lerinin kullanıcılara sunulmasıyla birlikte WhatsApp’a metin algılama özelliği geliyor. Bu özellik zaten iOS 16’nın Galeri uygulamasında mevcut. API’lerin kullanıma açılmasıyla birlikte direkt WhatsApp üzerinden de bu özelliği kullanabileceksiniz.

WhatsApp’ın yakın zamanda kullanıma sunduğu anket özelliği, ciddi manada kullanıldığında bile kullanıcıların birden fazla oy kullanabilmesi nedeniyle sabotaja uğrayabiliyordu. Artık WhatsApp’ta anket açarken ‘Sadece tek oy kullanılsın’ seçeneğiyle kullanıcıların tek oy kullanabilmesini sağlayabileceksiniz.

İLGİLİ HABER WhatsAppa Sesli Durum Paylaşma Geldi: Fotoğraflardaki Metinleri Kopyalama Özelliği de Yolda!

WhatsApp’ın iOS ve Android sürümüne gelecek olan bu yeni özellikleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Kaynak webtekno.com

 

Yalnız İyi Güldük: 2021 Yılının En Çok Kullanılan Emojileri Açıklandı

İlk olarak 1998 yılında Japonya’da ortaya çıkan, kişinin duygusunu sarı bir karakter üzerinde çizilen ifadelerle sanal ortama aktarmasına olanak sağlayan emojiler, günümüzde internet dünyasının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Birçok kişi emojilere karşı bir antipatiye sahip olsa da büyük bir çoğunluk, hatta açıklanan verilere göre internetteki insanların %92’si, emojilere bağlılığını sürdürüyor.

Üretildiği Döneme Göre Farklı Tasarım Anlayışı ve Renkleriyle Dikkat Çeken Nokia 5210’un Şimdi Kulaklara Şaka Gibi Gelen Özellikleri

Tam 20 yıl öncesine gidelim. Yüzlerce megapiksel kameralar yok, sosyal medya yok, her işlevimizi gören akıllı telefon teknolojisi yok. Hatta, bunların hepsini geçecek olursak renkli ekran teknolojisi bile tam oturmamış. O dönemlerin tek bir sefiri var, o da Nokia. Dev teknoloji firması, 2000-2010 yılları arasında ürettiği telefonlar ile art arda devrim yaratıyor, günümüzle kıyaslanamayacak kadar düşük özellikli telefonlar ile yok satıyordu. Nokia 5210 ise, teknoloji devinin ürettiği ve tasarımı ile oldukça tercih edilen modellerden bir tanesiydi.

WhatsApp, Android’den iPhone 14’e Nasıl Taşınır?

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın yeni amiral gemisi telefonları iPhone 14, geçtiğimiz günler itibarıyla Türkiye’de ön siparişe açıldı. Tüketiciler, an itibarıyla bu akıllı telefon için sipariş geçip, telefonu satın alan ilk isimler arasında yer alabiliyorlar. Ancak özellikle de Android telefon sahipleri, iPhone 14’e geçiş yapmadan önce bir hususu fazlasıyla merak ediyorlar. Bu husus, WhatsApp’ın Android’den iPhone 14’e nasıl taşınacağı. Şimdi sizlerle, bu konuyu masaya yatıracak ve açıklık getireceğiz.

Google’ın Desteklediği Oyun ve Uygulama Geliştirme Akademisi’ne Başvurular Başladı: Ücretsiz Şekilde Yazılım Öğrenebilirsiniz

Gelişen teknoloji ile birlikte artık oyunların ve mobil uygulamaların popülerliğinin ciddi derecede arttığını söylememiz yanlış olmaz. Artık dünya çapında neredeyse herkes gündelik hayatında farklı farklı uygulamalar kullanırken boş zamanlarında da oyun oynuyor. Bu nedenle de oyun ve uygulama tasarlayacak mesleklere olan ilgi ve ihtiyaç gittikçe artıyor.