Yapay Zekâ DrawAnyone ile Kendi Fotoğraflarınızı Birer Sanat Eserine Dönüştürebilirsiniz!

Her geçen gün hayatımızda daha da yer edinen yapay zekâ, artık yavaş yavaş her alanda dikkat çekmeye başlıyor. Zihin okumaktan tutun da siyasete ve hatta spor tahminlerine kadar her alanda büyük atılımlar yapan yapay zekâ mühendisleri, en çok da sanat alanında dikkat çekiyor.

27.10.2022 09:15:16 tarihinde yayınlandı.

Her geçen gün hayatımızda daha da yer edinen yapay zekâ, artık yavaş yavaş her alanda dikkat çekmeye başlıyor. Zihin okumaktan tutun da siyasete ve hatta spor tahminlerine kadar her alanda büyük atılımlar yapan yapay zekâ mühendisleri, en çok da sanat alanında dikkat çekiyor.

Bu yılın başında dikkat çeken özellikleri ile tanıtılan DALL-E 2, basit cümlelerle muazzam sanat eserleri oluşturmasıyla dikkat çekmişti. Geçtiğimiz aylarda herkesin kullanımına açılan yazılım, Microsoft’un tasarım uygulaması Designer’da da kullanılmasıyla dikkat çekmişti. Fakat DALL-E’nin en büyük eksisi kullanıcıların kendi fotoğraflarını bu sanat eserlerine dahil edememesiydi. DrawAnyone isimli yazılım ise bu noktada kullanıcıların yardımına koşuyor.

DrawAnyone, kullanıcıların kendi fotoğraflarını kullanarak DALL-E benzeri “yazıdan görsele” sistemi ile çalışan bir program. Programa fotoğraflarınızı yükledikten sonra tek yapmanız gereken belirli bir süre beklemek ve daha sonrasında fotoğraflarınızı kullanarak DALL-E’de üretilen fotoğraflara benzer özçekimler yaratabileceksiniz. Sistemde kullanılan yapay zekâ sizin yüklediğiniz fotoğrafları piksel piksel tarayarak sizin fotoğrafınızı size özel bir veri tabanına aktarıyor. Sistem daha sonrasında tıpkı DALL-E gibi internette herkese açık kaynaklardan topladığı sanat eserleri ve çizimleri kullanarak fotoğraflarınızı birer sanat eserine dönüştürüyor.

Yapay zekâ şu anda sadece insan fotoğraflarını destekliyor. Ayrıca sistemin düzgün çalışması için sadece tek başına olduğunuz ve yakından çekilmiş fotoğraflarınızı kullanmanız gerekiyor. Sisteme yükleyeceğiniz fotoğraflarda güneş gözlüğü kullanmamanız gerektiğini de unutmayın.

İLGİLİ HABER İnsanı Baktıkça İçine Çeken ve Adeta Hipnoz Etkisi Yaratan Hareketli Dijital Eserler

Henüz emekleme aşamasında olan bu yapay zekâ, yakın bir gelecekte Instagram ve Snapchat gibi uygulamalarda aşırı gerçekçi efektlerin ve filtrelerin kullanılmasının önünü açabilir.


Kaynak webtekno.com

 

Steam, Oyunlara "Minimum Fiyat" Sınırı Koydu

Döviz kurunun yükselmesiyle artık Türkiye fiyatlarına zamlarla gündemden düşmeyen Steam’de bugün oyuncuları üzen bir karar daha alındı. Kendi oyun stüdyosuyla Cardboard Town’ı geliştirerek büyük başarıya imza atan Dora Özsoy, Steam’in aldığı yeni kararı açıkladı.

‘NVIDIA Denetim Masası Açılmıyor’ Sorunu Nasıl Çözülür? Tüm Yöntemleriyle Anlattık

Uzun yıllardır pek çok farklı alanda kullanıcılarına hizmet veren teknoloji şirketi NVIDIA, özellikle oyunculara yönelik çıkardığı grafik kartları ve işlemciler ile biliniyor. Eğer bir NVIDIA grafik kartı kullanıyorsanız sürücü ayarlarını ve diğer yardımcı uygulama ayarlarını NVIDIA  Denetim Masası üzerinden kontrol edebilirsiniz. Fakat bazen karşınıza ‘NVIDIA Denetim Masası Açılmıyor’ sorunu da çıkabilir.

Vice City, San Andreas ve Hatta 6! GTA Serisi, Bugün Çıkış Yapsaydı Böyle Gözükecekti

O kadar uzun zamandır GTA 6 bekliyor ve o kadar uzun zamandır GTA 5 oynuyoruz ki, bazen serinin ne kadar yaşlı olduğunu unutuyoruz. Hâlâ her gördüğümüz cihazı test etmek için söylediğimiz “GTA 5 çalıştırır mı?” cümlesindeki GTA V artık 9 yıllık bir oyun. Peki bu seride yer alan oyunlar günümüzün grafik motorlarıyla yapılsa nasıl gözükürdü? İşte bu sorunun cevabını veren bir YouTube kanalı var.

Sizi Profesyonel Bir Müzisyene Dönüştürecek En İyi Müzik Programları

Teknoloji ile birlikte gelişen yazılım dünyasındaki benzersiz programlar sayesinde artık daha önce deneyiminiz olmayan bir konu hakkında bile profesyonel düzeyde çalışmalar yapabiliyorsunuz. Konu müzik olduğu zaman üretici, düzenleyici ve program çok daha fazla öne çıkıyor. İyi bir müzik programı kullanarak oluşturduğunuz ses projesi ya da yaptığınız düzenleme, en amatör kulaklarda bile farkı hissettirecektir.