Yapay Zeka DALL-E Çok Yanlış Ellere Düştü... İşte Birbirinden Komik Tarifleri Gerçeğe Dönüştürdüğü 15 Absürt Görüntü

Daha önce OpenAI tarafından geliştirilen ve ne kadar absürt olursa olsun her fikrinizi birer sanat eserine çeviren DALL-E'den çıkan eserleri sizlere derlemiştik. Birbirinden alakasız birçok şeyi yan yana getiren bu sistem, şimdilik sadece başvuru yapmış olan belli kişilere açık.

20.06.2022 16:15:14 tarihinde yayınlandı.

Daha önce OpenAI tarafından geliştirilen ve ne kadar absürt olursa olsun her fikrinizi birer sanat eserine çeviren DALL-E'den çıkan eserleri sizlere derlemiştik. Birbirinden alakasız birçok şeyi yan yana getiren bu sistem, şimdilik sadece başvuru yapmış olan belli kişilere açık.

Bu içeriğimizde ise bunun nedenini öğreneceksiniz. DALL-E (ya da geliştirilmiş yeni sürümüyle DALL-E 2), oldukça ileri seviye bir sistem olduğundan geliştiriciler, hassas konulara yönelik görseller üretilmesinin önüne geçmek istiyor. Değerlere zarar verici görsellere yer vermediğimiz için burada geliştiricilere "sistemi kimlere emanet etmişiz?" dedirtecek garip çıktıları derledik.


Kaynak webtekno.com

 

Tartışma Yaratan Sosyal Medya Düzenlemesi İçin Tarih Verildi: Peki Düzenleme Neler Getirecek?

Avrupa Birliği, geçtiğimiz günlerde Dijital Hizmetler Yasası’nı (DSA) kabul etmişti. Sosyal medya şirketlerini de içinde bulunduran teknoloji devlerini yakından ilgilendiren bu yasanın, 2024’ten itibaren Avrupa pazarındaki tüm şirketler için geçerli olacağı aktarılmıştı. Detaylarına buradan ulaşabileceğiniz yasanın, dezenformasyonun önüne geçme, algoritmaların nasıl çalıştığı konusunda şeffaf olma, belli reklamları yasaklama, yasa dışı içeriklerin önüne geçeceği ifade edilmişti.

Appleın Otomobil Projesindeki Bir Yöneticisi Daha Şirketten Ayrıldı! Apple Car Hayalleri Suya mı Düşüyor?

Apple’ın yıllardır konuşulan elektrikli otomobil projesi son bir yıl içinde somut adımlarla gündeme gelmişti. Şirketin elektrikli otomobil üzerinde çalıştığı kesin olarak bilinirken, son haftalarda bu ekipten olumsuz haberler gelmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda dağıldığı bile iddia edilen ekibin bugün en üst düzey yöneticilerden birini kaybettiği açıklandı.

Sisteminizin Yetmediği Oyunları Oynamanızı Sağlayan GeForce Now Nedir, Nasıl Kullanılır?

Eğer oyun piyasasını yakından takip eden bir oyunseverseniz bazı oyunların sistem gereksinimlerini gördükten sonra uzun süre ekrana hüzünlü gözlerle bakıyor olabilirsiniz. Haklısınız çünkü bazı oyunları oynamak için gerekli donanımı toplamanın maliyeti dudak uçuklatabiliyor. İşte GeForce Now tam bu noktada devreye giriyor ve en dandik bilgisayarda hatta telefonda bile oyun oynamanızı sağlıyor.

Samsung Galaxy Z Flip4 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Tasarımı

10 Ağustos, Güney Koreli teknoloji devi Samsung için oldukça önemli bir gün. Zira şirket, gerçekleştirdiği Galaxy Unpacked etkinliğinde en yeni ürünlerini tanıttı. Yapılan tanıtımlarda Galaxy Z Flip4, Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Watch 5 ile tanışma imkanı yakaladık. Peki Samsung'un yeni akıllı telefonları, tüketicilere neler vadedecek?

Intel’in 13. Nesil işlemcilerinin Performans Testleri Ortaya Çıktı: En Güçlülerden Daha Güçlü

İşlemci piyasasının 2 devinden birisi olan Intel, Geçtiğimiz şubat ayında liderliği AMD’ye kaptırmıştı. Daha sonra 2022’nin ortalarında i9-12900KF ve i9-12900KS isimli özel üretim işlemcisiyle yeniden dikkatleri üzerine çeken ve piyasanın tekrar lideri konumuna gelen Intel, geçtiğimiz aylarda Arc işlemcilerinin performans testlerini yayınlamıştı.