Bir Telefonla Tüm Paranızı Kaybedebilirsiniz: İşte ‘Binance’ Adını Kullanan Dolandırıcıların Yeni Tuzağı

Telefon dolandırıcılığı her geçen gün onlarca kişinin maddi kayıplar yaşamasına neden olurken, bugün dolandırıcıların yeni taktiğini ortaya koyan bir paylaşım yapıldı. Twitter’da ‘Seymirel’ tarafından yapılan paylaşım, telefon dolandırıcılarını bu kez kripto para yatırımcılarını hedef aldığını gösterdi. 

25.10.2022 16:30:27 tarihinde yayınlandı.

Telefon dolandırıcılığı her geçen gün onlarca kişinin maddi kayıplar yaşamasına neden olurken, bugün dolandırıcıların yeni taktiğini ortaya koyan bir paylaşım yapıldı. Twitter’da ‘Seymirel’ tarafından yapılan paylaşım, telefon dolandırıcılarını bu kez kripto para yatırımcılarını hedef aldığını gösterdi. 

Bir arkadaşının yaşadığı olayı paylaşan kullanıcı, iki gün önce dolandırıcıların arkadaşını ‘Binance’ adı altında aradığını paylaştı. Dolandırıcılar, kullanıcının hesabına erişim sağlamak istiyor, bunun için kullanıcıdan doğrulama kodu istiyordu. 

Dolandırıcıların kişinin giriş bilgilerini nasıl elde ettiği bilinmezken, bu bilgileri kullanan dolandırıcılar hesaba giriş yapıyordu. Binance’in güvenlik önlemleri gereği iki faktörlü doğrulama kodu isteniyor, bu kodun edinilmesi için kullanıcıya 850’li bir numaradan 'Binance’ adı kullanılarak ulaşılıyordu. Elbette bu kişilerin Binance ile bir ilişkileri bulunmuyordu. 

İki faktörlü doğrulama kodunu dolandırıcılara teslim eden kişiyse kısa süre sonra hesabındaki tüm bakiyenin yok olduğunu gördü. Kullanıcı, hesabından 25 bin dolar değerindeki Ethereum’un çekildiğini fark etti. Bunun ardından kullanıcının karakola başvurduğu ifade edilirken, süreç hakkında yeni bir gelişme paylaşılmadı. 

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da ‘ElweThingol’ isimli bir kullanıcı da başka bir kişinin yaşadığı dolandırıcılık olayını şu şekilde paylaşmıştı:


Kaynak webtekno.com

 

Millenicom’dan Şubat Ayına Özel Kampanya: 100 Mbps İnternet Sadece 99 TL

Tüketicilere verdiği taahhütsüz internet hizmeti ile milyonlarca vatandaşın ilgisini çekmeyi başaran Millenicom, şubat ayına özel bir kampanya başlattı. Tüketiciler, bu kampanya kapsamında taahhüt vermedikleri 100 Mbps’lik paketlere, yalnızca 99,90 TL karşılığında sahip olabilecekler. Üstelik bu kampanya kapsamında hiçbir kısıtlama da yok.

Her Türlü Para Pul İşine Bakan Ön Muhasebe Programları Ne İşe Yarar? Neden Kullanılmalı?

Kendi işinin patronu olmak, pek çoğumuzun hayali. Zira mesai ile çalışanların bir bölümü, kendi işini kurduğunda sabahları uykudan daha esnek saatlerde kalkacağına, daha fazla para kazanacağına veya hayatının daha iyi olacağına inanıyor. Bunların ne kadar doğru olduğu ise yapılan işe ve ulaşılan başarıya göre değişiklik gösteriyor. Ancak bu noktada sık sık atlanılan bir husus var. Kendi işinin patronu olmak, tüm süreci başarılı bir şekilde organize etmeyi de gerektiriyor.

iPhone 14ü Ucuza Getirmek İçin Hangi Ülkeye Gidip Almak Mantıklı? (Hem Ziyaret Hem Ticaret)

Apple'ın yaptığı lansman etkinliğinde yeni iPhone 14 serisi, Apple Watch Series 8, Apple Watch Ultra, Apple Watch SE, Airbuds Pro 2 gibi ürünleri görmüştük. Bu ürünlerin fiyatları ise "Tamam iyi güzel hoş da bu kadar para verilir mi?" dedirtmişti. Hemen ardından da her yıl olduğu gibi "O parayla şu ülkeye gelir alır dönersiniz, cebinizde bu kadar kalır" paylaşımları yapıldı. Türkiye, iPhone 14 Pro Max'in en pahalı olduğu ülke olmuştu.

IP TV Nedir, Hangi IP TVler Yasa Dışı?

Birçoğumuz televizyon kullanmanın internetten bir şeyler izlediğimizde olduğu gibi rahat, çok seçenekli ve daha keyifli olmasını isteriz. Bundan dolayı günden güne temel kablo veya uydu programları yerine alternatif yollar arayışındayız. Bu arayışların neticesinde hayatımıza Netflix, Hulu, IP TV gibi platformlar giriyor. Ancak son dönemlerde sıkça duyduğumuz IP TV kullananlara ceza uygulanacak mı sorusu, diğerlerine nazaran daha belirsiz ve bilinmeyen bir kavram olduğundan dolayı yasallığı daha çok sorgulanıyor. 

Halk TVyi Eleştiren Komedyenin Atatürk Taklidi Sosyal Medyayı İkiye Böldü: İşte Gelen Tepkiler

Bir topluma önemli şeyler kazandırmış tarihi ve siyasi kişilikler üzerinden ciddi bir ticaret döndüğü apaçık bir şekilde bilinen bir gerçek. Bu kişilere hayranlık ve saygı besleyen insanları hedef alan bu ürünler bazen söz konusu kişinin hoş bir hatırlatıcısı olsa da, bazen işler “Ne alaka ya” dedirtecek kadar saçma bir noktaya gelebiliyor.