Elon Musk, Ukrayna’nın Sesini Duydu: Starlink, Uydudan Ücretsiz İnternet Erişimini Açtı

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mikhail Federov, dün yaptığı Twitter hesabından yaptığı açıklamada Elon Musk’a seslenmişti. Ülkedeki iletişimin yetersiz olduğunu belirten Federov, Musk’tan Starlink uydularını Ukrayna’da aktif etmesini istemişti.

1.03.2022 01:00:19 tarihinde yayınlandı.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mikhail Federov, dün yaptığı Twitter hesabından yaptığı açıklamada Elon Musk’a seslenmişti. Ülkedeki iletişimin yetersiz olduğunu belirten Federov, Musk’tan Starlink uydularını Ukrayna’da aktif etmesini istemişti.

Starlink’in kurucusuna seslenen Federov, “Siz Marsı'ı kolonileştirmeye çalışırken, Rusya Ukrayna'yı işgal etmeye çalışıyor. Sizin roketleriniz uzaydan başarılı bir şekilde inerken, Rusya roketleri Ukraynalı sivil halka saldırıyor. Ukrayna'ya Starlink istasyonları sağlamanızı rica ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Mikhail Federov’un paylaşımından 11 saat sonra Elon Musk, müjdeli haberi verdi. Twitter hesabından paylaşım yapan Musk, “Starlink hizmeti şu anda Ukrayna’da aktif. Daha fazla terminal yolda.” diyerek Başbakan Yardımcısının çağrısına cevap verdi.

İLGİLİ HABER Sosyal Medya Savaşları: Rusya, Twittera Erişimi Engellerken Youtubedan ise Beklenmeyen Rusya Adımı

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden hemen önce ülkeye yönelik siber saldırılar başlamış ve ülkedeki iletişim ağlarına ciddi hasarlar verilmişti. Ukrayna’daki vatandaşlar telefon ve internet altyapılarının yetersiz olduğunu ve bu yüzden ciddi iletişim sorunları yaşadıklarını belirtmişti.

İLGİLİ VİDEO Rusya Atom Bombası Atarsa Türkiye’ye Ne Olur?

İLGİLİ HABER SON DAKİKA: Rusya, NATOyu Ukraynaya Silah Gönderme Konusunda Uyardı [CANLI]

İLGİLİ HABER Anonymous, Rusyadaki Televizyon Kanallarını Hackledi: İşte Rusya-Ukrayna Savaşının Siber Dünyadaki Çatışmaları [GÜNCEL]

İLGİLİ HABER FIFA ve UEFAdan Rus Kulüpleri ve Milli Takımı Hakkında Kritik Açıklama: İşte Rusya-Ukrayna Savaşının Spor Dünyasına Etkileri [GÜNCEL]

İLGİLİ HABER Tarih Bu Görüntüleri Unutmayacak: Rusya-Ukrayna Savaşından Yürekleri Paramparça Eden Fotoğraf ve Videolar [Güncel]


Kaynak webtekno.com

 

Dünya Bu Kadar Hızlı Dönmesine Rağmen Koca Koca Binalar Nasıl Oluyor da Yıkılmıyor?

Çok eski dönemlerden günümüze kadar gelen düz Dünya iddiaları, günümüzde kanıt olarak(!) sunulan farklı videolarla ya da görsellerle ayakta tutuluyor. Başta astronomi olmak üzere birçok bilim dalı bu fikrin yanlış olduğunu kanıtlamıştı. Hatta düz Dünya'yı kanıtlamak isteyenlerin yanlışlıkla Dünya'nın yuvarlak olduğunu kanıtladığını da gördük.