Elon Muskın Twitterda Sahte Hesabı Olduğu Ortaya Çıktı: Hem de 2 Tane!

Milyarder iş insanı Elon Musk ile ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Twitter'ın sahibinin, en az 2 sahte Twitter hesabına sahip olduğu ortaya çıktı. Elon Musk, iddialardan bir tanesini doğrular gibi bir tavır sergilemiş olsa da ikinci hesap ile ilgili hiçbir somut gelişme yok. Gelin hep birlikte Elon Musk'ın Twitter'daki sahte hesaplarını yakından inceleyelim.

28.04.2023 01:30:19 tarihinde yayınlandı.

Milyarder iş insanı Elon Musk ile ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Twitter'ın sahibinin, en az 2 sahte Twitter hesabına sahip olduğu ortaya çıktı. Elon Musk, iddialardan bir tanesini doğrular gibi bir tavır sergilemiş olsa da ikinci hesap ile ilgili hiçbir somut gelişme yok. Gelin hep birlikte Elon Musk'ın Twitter'daki sahte hesaplarını yakından inceleyelim.

Her şey, Elon Musk'ın Twitter'daki abone sayısını açıklamasıyla gün yüzüne çıktı. Elon Musk'ın paylaştığı bir ekran görüntüsü, Musk'ın abone sayısı ile birlikte aslında başka bir hesaba daha sahip olduğunu ortaya koyuyordu. 25 milyondan fazla görüntüleme alan paylaşım, elbette bazı şahin gözlü Twitter kullanıcılarının dikkatinden kaçmamıştı. Kullanıcılar tarafından yapılan incelemeler, milyarder iş insanının Twitter'daki ilk sahte hesabının Elon Test (@ErmnMusk) olduğunu ortaya koydu.

Elon Test isimli hesaptan yapılan paylaşımlar, daha çok Elon Musk'ın kendisiyle ilgiliydi. Görünen o ki milyarder iş insanı, kendisini ve özellikle de Tesla'yı sevdiğine ilişkin paylaşımlar yapmaktan memnundu. Üstelik resmi hesabında 130 milyonun üzerinde takipçiye sahip olan Musk, sahte hesabının da insanlar tarafından takip edilmesini istiyordu. Zira Elon Test isimli hesaptan "Beni takip edin" gibi paylaşımlar yapılıyordu. 

İLGİLİ HABER Twitterın Instagram Hikayeler Çakması Özelliği Fleets Geri Dönüyor

DogeDesigner ismini kullanan bir Twitter hesabı, Elon Musk'ın paylaştığı ekran görüntüsünü alıntıladı ve milyarder iş insanının aslında ikinci bir hesabı olduğunu iddia etti. Buradan ulaşabileceğiniz paylaşımı yanıtlayan Musk, "Ben olduğumu asla tahmin edemezsiniz." ifadelerini kullandı. Bu paylaşım, sosyal medyada tarafından kabul etme olarak yorumlandı.

Elon Musk'a ait olduğu iddia edilen ikinci bir hesap ise John Utah (@e). Elon Musk, NASA ve LAist olmak üzere sadece 3 kullanıcıyı takip eden John Utah, şu ana kadar hiçbir paylaşım yapmadı. Peki bu boş hesap nasıl oluyor da Elon Musk ile ilişkilendiriliyor?

İLGİLİ HABER Elon Musk İyice Kafayı Yedi: Twitter, Hayatını Kaybetmiş Ünlüleri Blue Abonesi Olarak Göstermeye Başladı

Dikkat ettiyseniz John Utah isimli hesap, Kasım 2022'de açılmış. Yani Elon Musk'ın Twitter'ı resmen satın aldığı ilk dönemler. Bunda herhangi bir şey yok. Neticede Twitter'a her gün binlerce hesap açılıyor. Ancak kullanıcı adının "e" şeklinde tek bir harften ibaret olması pek de makul değil. Eğer bu hesap gerçekten yeni alınmış olsaydı tek bir karakterli kullanıcı adını alamazdı. Zira Twitter kurulalı 16 yıl geçti ve kullanıcı adları, yıllar içerisinde dolup taştı. Tahminler, Elon Musk'ın Twitter'ı satın aldıktan sonra "@e" kullanıcı ismini boşalttırdığı ve kendisinin kullanmaya başladığı yönünde...


Kaynak webtekno.com

 

Şimdiye Kadarki En Büyük Nötron Yıldızı Keşfedildi: Kütlesi Güneşin 2 Katından Fazla!

Gelişen teknoloji ile birlikte daha da hızlanan uzay araştırmaları, her geçen gün bize evren hakkında şaşırtıcı bilgileri sunuyor. Daha James Webb Uzay Teleskobu tarafından paylaşılan fotoğrafların etkisinden yeni çıkmışken şimdi de bir önemli keşif daha yapıldığı açıklandı. Uzmanlar Samanyolu’nda bulunan bir yıldız hakkında önemli bilgilere ulaştı.

Twittera Kullanıcıların Çok Hoşuna Gidecek Bir Özellik Geliyor: Takipçi Çıkarma

Yeni bir tasarım dilini test etmeye başladığını duyuran Twitter, platformdaki deneyimi iyileştireceğine inandığı yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladı. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre bir kullanıcının kendini takip etmesini istemeyen kullanıcılar, yeni bir seçeneğe sahip olacaklar. Bu seçenek sayesinde bir kullanıcı, takipçiler arasından çıkarılabilecek. 

Elon Muskın Twitterda Mavi Tiki Ücretli Yapması, Konuyla Hiç Alakası Olmayan Şirketlere Milyonlarca Dolar Kaybetttirdi: Peki Nasıl?

28 Ekim’de resmen Elon Musk’ın şirketine dönüşen Twitter, o günden bu yana büyük bir kaos içinde sürükleniyor. Kaos, özellikle yeni Twitter Blue sistemi ve bunun sonuçları üzerinde yaşanıyor. Aylık 8 dolarlık ücrete tabi tutulan yeni sistem, kullanıcılara normalde sadece onaylı ve gerçek hesaplara verilen ‘mavi tik’ rozetini de sunuyor.