Google Haberlerin Tasarımı Baştan Aşağı Değişiyor: Yalan Haberleri Ayırt Etmek Kolaylaşacak!

Google’ın Haberler hizmeti, bugüne kadar ısrarla sürdürdüğü klasik tasarımda önemli bir değişikliğe gidiyor. Günümüzde masaüstü sürümünde En Çok Okunan Haberler, Sizin İçin, Takip Ediliyor ve haber kategorilerini ana sayfanın solunda sunan Haberler, tüm bunları sayfanın üst bölümüne taşıyor.

23.06.2022 04:30:21 tarihinde yayınlandı.

Google’ın Haberler hizmeti, bugüne kadar ısrarla sürdürdüğü klasik tasarımda önemli bir değişikliğe gidiyor. Günümüzde masaüstü sürümünde En Çok Okunan Haberler, Sizin İçin, Takip Ediliyor ve haber kategorilerini ana sayfanın solunda sunan Haberler, tüm bunları sayfanın üst bölümüne taşıyor.

Dijital haber platformlarının genel tasarım hatlarına daha yakın bir şekilde hizmet vermeye başlayacak olan Haberler, aynı zamanda bir başka önemli değişikliğe de sahip olacak. Normalde yine sol menüde bulunan ‘Yerel Haberler’ bölümü, ana sayfanın sağında, en çok okunan ve gündem olan haberlerle aynı anda sunulacak.

.content-slider{ overflow: hidden; width: calc(100% + 60px); margin-top: 16px; padding-bottom: 57.8%; padding-top: 1.38889rem; position: relative; } .content-slider .img { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; background-size: cover; } .content-slider .foreground-img { width: 50%; } .content-slider .slider { position: absolute; -webkit-appearance: none; appearance: none; width: 100%; height: 100%; background: transparent; outline: none; margin: 0; transition: all 0.2s; display: flex; justify-content: center; align-items: center; top: 0px; left: 0px; } .content-slider .slider::-webkit-slider-thumb { -webkit-appearance: none; appearance: none; width: 20px; padding-bottom: 60%; padding-top: 1.38889rem; background: transparent; cursor: pointer; outline: none; box-shadow: none; border:none; } .content-slider .slider::-moz-range-thumb { width: 20px; padding-bottom: 60%; padding-top: 1.38889rem; background: white; cursor: pointer; outline: none; box-shadow: none; border:none; } .content-slider .slider-button { pointer-events: none; position: absolute; width: 30px; height: 30px; border-radius: 50%; background-color: white; left: calc(50% - 15px); top: calc(50% - 15px); display: flex; justify-content: center; align-items: center; } .content-slider .slider-button:after { content: ""; padding: 3px; display: inline-block; border: solid #5d5d5d; border-width: 0 2px 2px 0; transform: rotate(-45deg); } .content-slider .slider-button:before { content: ""; padding: 3px; display: inline-block; border: solid #5d5d5d; border-width: 0 2px 2px 0; transform: rotate(135deg); } .content-slider .slider-line { pointer-events: none; position: absolute; width: 6px; height: 100%; background-color: white; left: calc(50% - 3px); top: 0; display: flex; justify-content: center; align-items: center; } @media (max-width: 767px){ .content-slider { width: 100%; margin: 0; padding-top: 0; } }

Yeni tasarımla birlikte Google Haberler’de ana sayfanın sağında büyük bir yer kaplayan hava durumu da daha küçük bir şekilde sayfanın üstüne taşınacak. En Çok Okunan Haberler’in sağında bulunan Yerel Haberler ile birlikte ‘Sizin İçin’ listesi de sayfanın sağında yer alacak.

Google Haberler’in yeni tasarımında üst menü ise İş, Teknoloji, Eğlence, Spor ve Bilim gibi kategorilere yer verecek. Menüdeki bu kategoriler kullanıcılar tarafından özelleştirilebilecek. Haberler’de takibe aldığınız kaynaklardan gelen haberleri ise üst menüde yer alacak ‘Takip Ediliyor’ sekmesinde gösterilecek. 

Haberlerin doğruluğunu gösteren ‘Fact Check’ sayfası da yenilenecek. Sayfa, artık orijinal iddiaları daha detaylı gösterecek. Böylece yalan haberleri doğru bilgiden ayırt etmek kolaylaşacak.

Yeni değişiklik, önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar için aktifleştirilecek.

İLGİLİ HABER Google Hesabı ile İnternet Sitelerinde Oturum Açma Devri Sona Erdi: Peki Kullanıcı Ne Yapacak?


Kaynak webtekno.com

 

Amaç Tam Tersi Değil miydi: iCloud Private Relaydeki Bir Hata, Kullanıcıların Güvenliğini Tehdit Ediyor

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz haziran ayında Safari kullanıcılarının internette daha rahat gezinmesini sağlayacak olan Private Relay (Özel Geçiş) özelliğini duyurmuştu. iOS 15’le birlikte gelen bu yenilik, tamamen olmasa da Apple kullanıcılarına yerleşik bir VPN deneyimi sunuyordu. Fakat güvenli internet deneyimi vadeden özelliğin, bir kusuru yüzünden güvenliği tehdit ettiği fark edildi.

970 Bin TLye iPhone mu Olur! Zaten Lüks Olan Ürünleri Daha da Ulaşılmaz Kılan Caviarın En Pahalı 10 Ürünü

Lüks içinde yaşayan çoğu insanı pahalı saatlerle, spor arabalarla ve son model elektronik aletlerle görmek mümkün. Hatta çoğu zaman bu ürünlerin değerli malzemelerle kaplandığını görürüz. Bunu herkesin gösteriş için yaptığını söylemek elbette doğru olmaz. Zira saatler ve üzerinde değerli taşlar bulunduran diğer ürünler yatırım aracı olarak da kullanılıyor.

Tekrar Tekrar Oynamaya Doyamadığımız 10 RPG Oyunu

Şöyle bir dönüp bakıldığında ağırlıklı olarak yeniden oynanma potansiyeline sahip oyunların çoğu RPG türünden çıkar. RPG türü sahip olduğu oynanış zenginliği ile birlikte, oyunu bir kere bitirmiş olsanız bile yeniden başladığınızda farklı bir yol çizmenizi ve oynadığınız oyundan farklı bir tat almanızı sağlar.