Instagrama Yeni Özellik: Başkasının Gönderisine Ekleme Yapılabilecek

Sosyal medya platformlarının ana gelir kaynaklarının reklamlar olduğunu biliyoruz. Instagram da reklam kanallarını geliştirmek için devamlı çaba harcayan platformlar arasında başı çekiyor. Bu amaçla yeni bir iş birliği özelliğini de test etmeye başladılar. 

31.10.2023 03:15:07 tarihinde yayınlandı.

Sosyal medya platformlarının ana gelir kaynaklarının reklamlar olduğunu biliyoruz. Instagram da reklam kanallarını geliştirmek için devamlı çaba harcayan platformlar arasında başı çekiyor. Bu amaçla yeni bir iş birliği özelliğini de test etmeye başladılar. 

Sosyal medya platformunun testlerine başlamak için yeşil ışık yaktığı yeni özellik ile birlikte kişiler ve kuruluşlar, diğer kullanıcıların gönderilerine fotoğraf ya da video ekleyebilecekler. Böylece iş birlikleri daha da öne çıkabilecek.

Platforma yeni eklenecek olan özellik hakkında açıklamalarda bulunan Instagram CEO'su Adam Mosseri, özelliğin nasıl kullanılabileceğini de açıkladı. Sıklıkla kaydırmalı gönderi olarak adlandırılan carousel gönderilerinde, gönderiyi paylaşan kişi isterse başkalarının da görsel ekleyebilmesine izin verecek.

İLGİLİ HABER Onlarca ABD Eyaleti, Metaya Dava Açtı: Çocukları Bilinçli Olarak Facebook ve Instagrama Bağımlı Hâle Getiriyor!

Gönderinin iş birliğine açık olması durumunda diğer kullanıcılar, sol altta yer alan "Gönderiye ekle" butonunu kullanarak gönderiye ek yapabilecekler. Diyelim ki bir doğum günü partisi yaptınız, arkadaşlarınız gönderiye kendi çektikleri video ve fotoğrafları böylece ekleyebilecek. 

Öte yandan görseller otomatik olarak eklenmeyecek. Gönderi sahibi, uygulamada kendi gönderisine eklenen tüm görselleri görebilecek ve hangilerinin eklenip eklenmeyeceğine de kendisi karar verecek. Böylece yeni özelliğin istenmeyen şekillerde kullanılmasının da önüne geçecek. Yani diyelim ki tuttuğunuz takım şampiyon oldu, birisi gelip araya troll troll görseller istese de koyamayacak. 

Instagram şu anda da içerik üreticilerinin birlikte gönderiler ya da reels videoları oluşturmasına izin veriyor. Son güncelleme ile birlikte ortak koleksiyonlar özelliği de kullanıma sunulmuş ve 250'ye kadar kişinin ortak bir şekilde görsel oluşturmasına ve görselleri kaydetmesine olanak sağlamıştı. 


Kaynak webtekno.com

 

Elon Musk, Attığı Tweetler Yüzünden Davalık Oldu

Milyarder iş insanı Elon Musk, bir süredir Twitter'ı satın alma hamlesi ile gündemde. Yaşanan gelişmeler kafa karıştırıcı olsa da Musk, daha satın alma işlemi gerçekleşmeden Twitter nedeniyle mahkeme mahkeme dolaşacak gibi görünüyor. Zira edinilen son bilgilere göre bir grup Twitter hissedarı, Elon Musk'a dava açtı. Bu davanın nedeni, Elon Musk'ın Twitter hisselerini manipüle ettiğinin düşünülmesi. 

Artık Windows 11in Ayarlar Sayfasında da Reklam Gösterilecek

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft'un en yeni işletim sistemi Windows 11, yakın bir gelecek itibarıyla kullanıcıların canını sıkacak gibi görünüyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Microsoft, Windows 11'de reklamın dibine dibine vurmaya başlayacak. Öyle ki işletim sisteminin Ayarlar bölümü, çok yakında reklam göstermeye başlayacak.

TürkNet, İnternet Fiyatına Yüzde 40 Oranında Zam Yaptı: İşte Yeni Fiyat

Türkiye’nen en popüler internet sağlayıcılarından biri olan TürkNet, bugün kullanıcılarına pek de hoş olmayan bir güncelleme yaptı. 2021 yılının temmuz ayından bu yana 99,90 TL’den hizmet veren sağlayıcı, bugün internet hizmetinin fiyatına %40 oranında zam uyguladı. Yeni zamla birlikte TürkNet internet hizmetinin fiyatı 139,90 TL olarak güncellendi. Zammın mevcut aboneler için haziran ayından itibaren faturalara yansıyacağı açıklandı.

Google, Videolardan Tertemiz Ekran Görüntüleri Alabileceğiniz Yeni Özelliğini Duyurdu

ABD merkezli teknoloji devi Google, bugün kullanıcıların işini kolaylaştıracak yeni bir özellikle karşımıza çıktı. Chromium tabanına eklenen bu yeni özellik, izlediğiniz videolardan ekran görüntüsü almayı aşırı kolay bir hale getiriyor. Şu an için YouTube'da çalıştırabildiğimiz yeni özellik, videodan ekran görüntüsü alırken en çok yaşadığımız soruna çözüm oluyor.

Piyasaları Sallayacak İddia: ABD Başkanı, Kripto Para Yasasını Bu Hafta İmzalayacak

Son yılların en çok konuşulan yatırım araçları haline gelen kripto para birimleri, küresel çapta rüştlerini ispatlamış durumdalar. Artık neredeyse tüm hükümetler, kripto paralarla ilgili çalışmalar yapıyor ve dijital para birimleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Hatta Türkiye de bir süredir kripto para yasası üzerinde çalışıyor...