Instagrama Yeni Özellik: Başkasının Gönderisine Ekleme Yapılabilecek

Sosyal medya platformlarının ana gelir kaynaklarının reklamlar olduğunu biliyoruz. Instagram da reklam kanallarını geliştirmek için devamlı çaba harcayan platformlar arasında başı çekiyor. Bu amaçla yeni bir iş birliği özelliğini de test etmeye başladılar. 

31.10.2023 03:15:07 tarihinde yayınlandı.

Sosyal medya platformlarının ana gelir kaynaklarının reklamlar olduğunu biliyoruz. Instagram da reklam kanallarını geliştirmek için devamlı çaba harcayan platformlar arasında başı çekiyor. Bu amaçla yeni bir iş birliği özelliğini de test etmeye başladılar. 

Sosyal medya platformunun testlerine başlamak için yeşil ışık yaktığı yeni özellik ile birlikte kişiler ve kuruluşlar, diğer kullanıcıların gönderilerine fotoğraf ya da video ekleyebilecekler. Böylece iş birlikleri daha da öne çıkabilecek.

Platforma yeni eklenecek olan özellik hakkında açıklamalarda bulunan Instagram CEO'su Adam Mosseri, özelliğin nasıl kullanılabileceğini de açıkladı. Sıklıkla kaydırmalı gönderi olarak adlandırılan carousel gönderilerinde, gönderiyi paylaşan kişi isterse başkalarının da görsel ekleyebilmesine izin verecek.

İLGİLİ HABER Onlarca ABD Eyaleti, Metaya Dava Açtı: Çocukları Bilinçli Olarak Facebook ve Instagrama Bağımlı Hâle Getiriyor!

Gönderinin iş birliğine açık olması durumunda diğer kullanıcılar, sol altta yer alan "Gönderiye ekle" butonunu kullanarak gönderiye ek yapabilecekler. Diyelim ki bir doğum günü partisi yaptınız, arkadaşlarınız gönderiye kendi çektikleri video ve fotoğrafları böylece ekleyebilecek. 

Öte yandan görseller otomatik olarak eklenmeyecek. Gönderi sahibi, uygulamada kendi gönderisine eklenen tüm görselleri görebilecek ve hangilerinin eklenip eklenmeyeceğine de kendisi karar verecek. Böylece yeni özelliğin istenmeyen şekillerde kullanılmasının da önüne geçecek. Yani diyelim ki tuttuğunuz takım şampiyon oldu, birisi gelip araya troll troll görseller istese de koyamayacak. 

Instagram şu anda da içerik üreticilerinin birlikte gönderiler ya da reels videoları oluşturmasına izin veriyor. Son güncelleme ile birlikte ortak koleksiyonlar özelliği de kullanıma sunulmuş ve 250'ye kadar kişinin ortak bir şekilde görsel oluşturmasına ve görselleri kaydetmesine olanak sağlamıştı. 


Kaynak webtekno.com

 

NVIDIAnın Devrim Yaratacak Yeni Ekran Kartı RTX 4080, İlk Kez Görüntülendi: E Bu 3090ın Aynısı

NVIDIA’nın bu yılın sonlarına doğru RTX 40XX serisi grafik kartlarını tanıtması bekleniyor. Ancak geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan iddialara göre NVIDIA’nın yeni ekran kartlarını biraz daha geç tanıtabileceği düşünülüyordu. Yine ortaya atılan iddialara göre NVIDIA’nın birlikte çalıştığı firmalarda RTX 30XX serisi ekran kartı stoğu çok olduğu için bu yıl yalnızca RTX 4090’ı satışa sunacağı da kulaktan kulağa dolaşmaya başlamıştı.

Elon Musk, İnsanlığı Marsa Taşıması Planlanan Roketin İlk Uçuşunu Ne Zaman Yapacağını Açıkladı (Sandığınızdan da Yakın)

Elon Musk’ın kurucusu olduğu, çağımızın uzay seyahatlerini yeniden şekillendiren SpaceX, en nihayetinde Mars yolculuklarında kullanılacak Starship uzay gemisi hakkında heyecanlandıran bir haber paylaşıldı.. Uzun süredir testleri devam eden devasa roketin önümüzdeki ay yörünge uçuşuna hazır olacağı açıklandı.