iPhone 15 Pro Max, Şimdiye Kadarki En İnce Çerçeveli Telefon Olarak Tarihe Geçebilir

Apple’ın bu yıl tanıtması beklenen iPhone 15 ailesi hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde ses ve güç tuşlarının dokunmatik olacağı ve “Pro” olmayan modellerin bazı özelliklerden mahrum bırakılacağı da ortaya çıkan son iddialar arasında yer alıyor.

18.03.2023 18:45:11 tarihinde yayınlandı.

Apple’ın bu yıl tanıtması beklenen iPhone 15 ailesi hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde ses ve güç tuşlarının dokunmatik olacağı ve “Pro” olmayan modellerin bazı özelliklerden mahrum bırakılacağı da ortaya çıkan son iddialar arasında yer alıyor.

Bugün ortaya çıkan bir iddiaya göreyse iPhone 15 Pro Max, bugüne kadarki en ince ekran çerçevesine sahip olacak. İddiaların kaynağıysa ünlü analist Ice Universe’den başkası değil.

Ice Universe’in Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre iPhone 15 ailesi bir önceki nesile göre az da olsa daha ince bir çerçeveye sahip olacak. iPhone 15 15 Pro modellerinde bu fark edilmesi güç olsa da asıl fark iPhone 15 Pro Max modelinde olacak. İddialara göre telefonun çerçeve kalınlığı 2.17 mm’den 1.55mm’ye düşürülecek. Bu da ilk bakışta telefonun ön yüzünün neredeyse tamamının ekran gibi görünmesine yol açabilir.

Ice Universe ayrıca iPhone 15 Pro Max modelini kamera çıkıntısı, kalınlık, uzunluk ve genişlik gibi ölçülerde birkaç mm inceleneceğini belirtiyor. Ünlü analistin bir diğer iddiasına göre de Apple, bu yıldan itibaren Type-C’ye geçiş yapabilir. Bunun nedeniyse birkaç yılda bir telefon değiştiren kullanıcıların da 2025 yılına kadar Type-C girişli iPhone’lara geçiş yapmasını sağlamak.

İLGİLİ HABER iPhone Modellerinin Cinsiyetler Arasındaki Dağılımı Belli Oldu: Yalnızca Bir Model Eşit Rağbet Görüyor

Tabii ki bu iddiaların doğru olup olmadığını öğrenmek için Haziran ayında düzenlenecek Apple etkinliğine kadar beklememiz gerekecek.


Kaynak webtekno.com

 

SHIB’in Kurucusu, Projeyi Terk Etti: Peki Shiba Inuya Şimdi Ne Olacak?

Dünyanın en büyük hacimli 16. kripto para birimi olmasıyla birlikte Türkiye'de de çok sayıda büyük yatırımcısı bulunan Shiba Inu (SHIB) cephesinde dikkat çeken bir olay yaşandı. Kripto para biriminin kurucularından bir tanesi olan ve bugüne dek kimliğini gizli tutan namıdiğer Ryoshi, projeden ayrıldı. SHIB'in internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından hiçbir açıklama yapılmadı. Ancak Ryoshi, Medium'da "Ben önemli değilim ve bir gün ansızın haber vermeden gideceğim. Shiba’yı alın ve ileriye taşıyın." ifadelerini kullandığı bir mesaj yayınladı.

Google, Apple CEOsu Tim Cooka Sataşmaya Çalışırken Kendisi Alay Konusu Oldu

Teknoloji şirketleri arasında dev bir rekabet olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Hatta zaman zaman bu şirketlerin birbirlerine sataştıklarına da şahitlik ediyoruz. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Ancak büyük bir başarısızlıkla... Gelin Google'ın Apple'a sataşmaya çalışırken nasıl rezil olduğuna hep birlikte bakalım.

Bilgisayarlar Hangi Tuşa Bastığımızı Nasıl Anlıyor? Yanıtı Düşündüğünüzden Daha Karmaşık

Bilgisayarlar, halihazırda hayatımızı sürdürmemizde en temel araçlar haline dönüşmüşken, hayatımızdaki baskınlıkları da günden güne artıyor. Peki, her gün bilgisayarımızda bir tuşa bastığımız bu cihazlar tarafından nasıl anlaşılıyor? Bilgisayarlar, bir tuşa bastığımızı nereden biliyor ve bunu bir harf ya da eylem olarak ekrana yansıtıyor?