Orta Segmentin Sınırlarını Zorlayan Telefon Honor 70 Türkiyede: İşte Hiç de Fena Olmayan Fiyatı!

Yıllar boyunca Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin bünyesinde çalışmalarını sürdüren ancak birkaç yıl önce satılarak bağımsız bir marka haline gelen Honor, Huawei sonrası döneminde de dikkat çeken akıllı telefonlarla karşımıza çıktı. Bu telefonlardan bir tanesi de birkaç ay önce tanıtılan Honor 70 isimli modeldi. Şimdiyse bu akıllı telefonla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

5.10.2022 17:00:32 tarihinde yayınlandı.

Yıllar boyunca Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin bünyesinde çalışmalarını sürdüren ancak birkaç yıl önce satılarak bağımsız bir marka haline gelen Honor, Huawei sonrası döneminde de dikkat çeken akıllı telefonlarla karşımıza çıktı. Bu telefonlardan bir tanesi de birkaç ay önce tanıtılan Honor 70 isimli modeldi. Şimdiyse bu akıllı telefonla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Honor 70, sahip olduğu özelliklerle dikkat çeken modeller arasında yer alıyordu. İşte bu akıllı telefon yakın zamanda Türkiye'ye giriş yapmaya hazırlanıyor. Piyasa koşulları göz önünde bulundurulduğunda kabul edilebilir bir fiyat etiketiyle ülkemize gelecek telefon, önümüzdeki günler itibarıyla satışa sunulacak. Peki Honor 70, tüketiciye neler vadediyor?

Honor 70 serisinde üç model bulunuyor. Bu modeller Honor 70, Honor 70 Pro ve Honor 70 Pro+ olarak isimlendiriliyor. Bu bağlamda; normal modelde 6,67 inç büyüklüğünde bir ekran yer alırken Pro ve Pro+ model ise 6,78 inçlik ekrana sahip. OLED yapıdaki bu ekranlar, kullanıcıya 120 Hz tazeleme oranı sunuyor ve tasarımları da genel anlamda aynı.

Telefonların iç kısımlarında bazı farklılıklarla karşılaşıyoruz. Örneğin Honor 70'te Snapdragon 778G Plus işlemci yer alırken, Honor 70 Pro'da MediaTek Dimensity 8000, Honor 70 Pro+'ta ise MediaTek Dimensity 9000 işlemci bulunuyor. Giriş seviye model 8 GB RAM ile 256 GB'ye kadar depolama alanı ile satın alınabilirken, Pro modellerde ise 12 GB RAM ve 512 GB'ye kadar depolama alanı görüyoruz. Honor 70'in 66 watt hızlı şarj destekli 4.800 mAh, Pro ve Pro+'ın ise 100 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.500 mAh'lık bataryalarla donatıldığını da belirtelim.

Honor'un yeni akıllı telefonları, arka kameralarıyla da dikkat çekiyorlar. Bu bağlamda; Honor 70'te 54 MP ana kameraya eşlik eden 50 MP ultra geniş açılı kamera ile 2 MP çözünürlük sunan derinlik odaklı kamera yer alıyor. Honor 70 Pro ve 70 Pro+ modelinde ise 54 MP ana kamera, 50 MP ultra geniş açılı kamera ve 8 MP telefoto kamera ile karşılaşıyoruz. Pro ve Pro+'ta 50 MP, Honor 70'te ise 32 MP ön kamera olduğunu da belirtelim.

İLGİLİ HABER Türkiye'ye de Gelecek Samsung Galaxy A14'ün Tasarımı Ortaya Çıktı (Bu Bildiğin Çentikli Galaxy S23)

Honor'un Türkiye'de gerçekleştirdiği bir toplantıda, yalnızca Honor 70'in başlangıç modeli için fiyat bilgisi verildi. Buna göre 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip olan Honor 70, 12.999 TL karşılığında satın alınabilecek. Honor 70 Pro ve Honor 70 Pro+ için fiyat ve satın alınabilirlik bilgisi verilmedi...


Kaynak webtekno.com

 

Mars Kırmızı, Venüs Kahverengi… Peki Gezegenlerin Bu Renklere Sahip Olmasının Sebebi Nedir?

Bize hayat veren dev yıldız Güneş’in etrafında oluşturduğu Güneş Sistemi; Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Dünya adını verdiğimiz sekiz gezegenden oluşuyor. İçinde yaşamakta olduğumuz Dünya’dan başımızı kaldırıp da gökyüzüne baktığımız zaman bu gezegenlerden çoğunu göremiyor, gördüklerimizi ise yalnızca birer beyaz noktaya benzetiyoruz. Halbuki gezegenlerin renkleri var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Yasal Düzenlemelerin İlk Sinyallerini Verdi: Twitter Cıvıtır Demiştim

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından Avrupa Birliği’nden Musk’a sert bir uyarı gelmişti. Elon Musk’ın biraz haylaz bir kişiliğinin olması, milyarlarca kullanıcısı olan Twitter konusunda endişeleri beraberinde getirmişti. Avrupa Birliği’nin uyarılarının ardından bugün de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili düşüncelerini dile getirdi.