Orta Seviye Telefonlara 200 MP Kamera Getirecek Snapdragon 7+ Gen 2 Tanıtıldı

ABD'li teknoloji şirketi Qualcomm, düzenlediği bir etkinlikte en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 7+ Gen 2'yi tanıttı. 2023 model orta segment telefonların yeteneklerini arşa çıkaracak olan işlemci, şu sıralar yeni telefon almayı düşünen tüketicilerin planlarını erteletecek gibi görünüyor. Peki Qualcomm'un yeni işlemcisi tüketicilere neler sunuyor?

18.03.2023 18:45:13 tarihinde yayınlandı.

ABD'li teknoloji şirketi Qualcomm, düzenlediği bir etkinlikte en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 7+ Gen 2'yi tanıttı. 2023 model orta segment telefonların yeteneklerini arşa çıkaracak olan işlemci, şu sıralar yeni telefon almayı düşünen tüketicilerin planlarını erteletecek gibi görünüyor. Peki Qualcomm'un yeni işlemcisi tüketicilere neler sunuyor?

4nm üretim sürecinden geçen 8 çekirdekli bir işlemci olarak karşımıza çıkan Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2, maksimum 2,91 GHz'de çalışabiliyor. 4K'ya kadar ekran çözünürlüğü desteği sunabilen mobil işlemci, 120 Hz yenileme oranı ile kelimenin tam anlamıyla cam gibi görüntüler sunabiliyor. Bu işlemciye sahip bir akıllı telefonu harici bir ekrana taktığınızda ise 4K çözünürlükte (60 Hz) görüntü elde edebileceksiniz. Bu özellik, harici akıllı televizyon aparatlarına duyulan ihtiyacı giderecek gibi görünüyor.

Snapdragon 7+ Gen 2 ile çalışan telefonlar, kamera özellikleri ile de dikkat çekecek gibi görünüyor. Zira bu işlemcinin kullanıldığı akıllı telefonlarda 200 MP kamera kullanılabilecek. Ayrıca;

şeklindeki kamera kurulumları da Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2'li telefonlarda mümkün olacak. Qualcomm'un yapay zeka teknolojileri, bu işlemcide tam güçle kullanılacak. 

Qualcomm'un yeni işlemcisi, orta segment telefonlara yeni nesil teknolojiler getirecek. Bu bağlamda; Snapdragon X62 modem ile 5G, zaten bu işlemcinin olmazsa olmazı. Bununla birlikte; Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.3 gibi teknolojiler ile dijital araba anahtarı olarak kullanılabilme özelliği de orta segment telefonlarda bulunacak.

Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2 işlemci ile çalışacak orta segmente telefonları şimdiden merak etmeye başladık. Ancak bu konuda açıklanmış herhangi bir resmi bilgi yok.


Kaynak webtekno.com

 

Apple, iTunes Connect Kullanıcılarına Banka Bilgileri ile İlgili Yanlışlıkla E-Posta Gönderdi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, geliştiricilerin içeriklerini platformlarda dağıtması için iTunes Connect isimli bir servisi kullanıcılarına sunuyor. Daha da açacak olursak iTunes Connect, sanatçıların, yazarların, prodüktörlerin ve daha fazlasının Apple platformlarında içerikleri için kullandığı uygulama yönetme bir hizmeti olarak nitelendiriliyor.

Realme, Fiyat/Performans Ürünü Olan Kablosuz Kulaklığı Buds Q2yi Duyurdu

Çinli teknoloji şirketi Realme, düzenlediği bir etkinlikte en yeni kablosuz kulaklık modeli "Buds Q2"yi duyurdu. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Buds Q isimli kulaklığın halefi olarak karşımıza çıkan model, tasarımıyla fazla geleneksel olsa da teknik özellikleri ile pek çok tüketiciyi memnun edebilecek düzeyde. Peki bu kablosuz kulaklık, kullanıcılara neler vadediyor?

En İyi Senaryoya Sahip Oyunlar

Oynadığımız oyunların bazen bizi derinden etkiler. İçinde bulunduğumuz karakterle özdeşleşiriz. Karakterlerin hepsinin kendine has bir hikayesi vardır. Kimisi bir savaştan, kimisi ölümden sonraki hayattan, kimisi de bir bilim insanının hayat hikayesinden esintiler sunar. Hepsinin ardındaki hikaye ise herkese farklı şeyler anlatır. Oyun tarihinin en senaryoya, yani olayın özüne inen hikayelere sahip yapımları da böyledir.

Ubisoftun Korsan Temalı Oyunu Skull and Bonestan Geliyor Gelmekte Olan Dedirten Gelişme: Derecelendirmesi Ortaya Çıktı

Ubisoft’un bir süredir geliştirmekte olduğu ‘korsan’ temalı açık dünya oyunu 'Skull and Bones'tan geçtiğimiz haftalarda yeni sızıntılar ortaya çıkmış; sızıntılar sonrası oyunu dört gözle bekleyen oyun severlerin heyecanı daha da artmıştı. Şimdiyse merakla beklenen oyunun çıkış tarihinin yaklaştığını gösteren yeni gelişmeler yaşandı.