Orta Seviye Telefonlara 200 MP Kamera Getirecek Snapdragon 7+ Gen 2 Tanıtıldı

ABD'li teknoloji şirketi Qualcomm, düzenlediği bir etkinlikte en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 7+ Gen 2'yi tanıttı. 2023 model orta segment telefonların yeteneklerini arşa çıkaracak olan işlemci, şu sıralar yeni telefon almayı düşünen tüketicilerin planlarını erteletecek gibi görünüyor. Peki Qualcomm'un yeni işlemcisi tüketicilere neler sunuyor?

18.03.2023 18:45:13 tarihinde yayınlandı.

ABD'li teknoloji şirketi Qualcomm, düzenlediği bir etkinlikte en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 7+ Gen 2'yi tanıttı. 2023 model orta segment telefonların yeteneklerini arşa çıkaracak olan işlemci, şu sıralar yeni telefon almayı düşünen tüketicilerin planlarını erteletecek gibi görünüyor. Peki Qualcomm'un yeni işlemcisi tüketicilere neler sunuyor?

4nm üretim sürecinden geçen 8 çekirdekli bir işlemci olarak karşımıza çıkan Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2, maksimum 2,91 GHz'de çalışabiliyor. 4K'ya kadar ekran çözünürlüğü desteği sunabilen mobil işlemci, 120 Hz yenileme oranı ile kelimenin tam anlamıyla cam gibi görüntüler sunabiliyor. Bu işlemciye sahip bir akıllı telefonu harici bir ekrana taktığınızda ise 4K çözünürlükte (60 Hz) görüntü elde edebileceksiniz. Bu özellik, harici akıllı televizyon aparatlarına duyulan ihtiyacı giderecek gibi görünüyor.

Snapdragon 7+ Gen 2 ile çalışan telefonlar, kamera özellikleri ile de dikkat çekecek gibi görünüyor. Zira bu işlemcinin kullanıldığı akıllı telefonlarda 200 MP kamera kullanılabilecek. Ayrıca;

şeklindeki kamera kurulumları da Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2'li telefonlarda mümkün olacak. Qualcomm'un yapay zeka teknolojileri, bu işlemcide tam güçle kullanılacak. 

Qualcomm'un yeni işlemcisi, orta segment telefonlara yeni nesil teknolojiler getirecek. Bu bağlamda; Snapdragon X62 modem ile 5G, zaten bu işlemcinin olmazsa olmazı. Bununla birlikte; Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.3 gibi teknolojiler ile dijital araba anahtarı olarak kullanılabilme özelliği de orta segment telefonlarda bulunacak.

Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2 işlemci ile çalışacak orta segmente telefonları şimdiden merak etmeye başladık. Ancak bu konuda açıklanmış herhangi bir resmi bilgi yok.


Kaynak webtekno.com

 

Gök Bilimciler Jupiterin Kayıp İkizini Buldu: Keşfedilme Hikayesi de En Az Kendisi Kadar İlginç

Gök bilimciler yeni ötezegenler ve olası yaşanabilir gezegenleri bulmak için incelemelerini uzay teleskoplarının elde ettiği veriler üzerinden yürütmeye devam ediyor. Bu konuda başarılı işlere imza atan Kepler Uzay Teleskobu ise emekliliğinin üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen elde ettiği verilerle hala yeni keşiflerin altına imzasını atmayı başarıyor.  

Samsung Galaxy S23 FE’nin Basın Görseli Sızdırıldı: İşte Beklenen Özellikleri ve Renk Seçenekleri

Samsung’un nispeten daha uygun fiyatlı olmasıyla kullanıcıların beğenisini toplayan ancak piyasada düzenli olarak göremediğimiz “FE” isimli modelleri bulunuyor. Şirket, en son 2021 yılında S21 serisiyle bu modeli bizlerle buluşturmuş, S22’yi ise pas geçmişti. Ancak S23 FE’nin geleceğine yönelik söylentiler artık kesinliğe kavuştu desek yanlış olmaz.

Telefonun Arka Tarafında Yer Alan Güç ve Ses Tuşlarıyla Hatırladığımız LG G2’nin Şimdi Kulaklara Şaka Gibi Gelen Özellikleri

Güney koreli teknoloji devi LG, birbirine benzettiği G serisi sayesinde uzun bir süre popülerliğini korumayı başardı. LG, bu seriyi 8. modele kadar devam ettirmeyi başardı. 2020 yılında tanıtılması beklenen ve görselleri sızdırılan LG G serisinin son modeli LG G9 ise henüz tanıtılmadı. G9 modeli, LG G serisinin son ürünü olması beklenirken, seri LG G8 modeliyle son buldu. Bizim konuğumuz, bu serinin ilklerinden olan ve günümüze bakıldığında şaka gibi özelliklere sahip LG G2 modeli.

Firefoxa Sahte Ürün Yorumlarını Filtreleme Özelliği Geliyor: Ürünlerin Gerçek Kalitesi Ortaya Çıkacak

Mozilla Vakfı, popüler internet tarayıcısı Firefox için yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu yeni özellik, artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen internet alışverişleri için kritik bir önem arz edecek gibi görünüyor. Çünkü "İnceleme Denetleyicisi" olarak isimlendirilen yeni özellik, satın almayı düşündüğünüz bir ürün hakkındaki yorumları denetleyip, ürünün gerçekten "iyi" olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacak.