Samsungun Akıllı Yüzüğü İçin Biraz Daha Beklememiz Gerekecek: Kaderi Önümüzdeki Ay Belli Olacak

Samsung'un giyilebilir teknoloji sektöründe devrim yaratacak bir cihaz üzerinde çalıştığı biliniyordu, ismi Galaxy Ring. Bu cihaz, bir sağlık takip cihazı olarak geliştiriliyor ve 2024 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyordu, ancak durumlar değişti.

31.07.2023 01:15:07 tarihinde yayınlandı.

Samsung'un giyilebilir teknoloji sektöründe devrim yaratacak bir cihaz üzerinde çalıştığı biliniyordu, ismi Galaxy Ring. Bu cihaz, bir sağlık takip cihazı olarak geliştiriliyor ve 2024 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyordu, ancak durumlar değişti.

Bu akıllı yüzük, Samsung ve bir takım yerel ve uluslararası bileşen üreticileri tarafından geliştiriliyor. Ancak önceden belirlenen çıkış tarihi olan 2024’e yetişmeyecek. Dolayısıyla Ağustos ayında çıkış tarihi için yeni bir karar verilecek.

2024'te piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Ring, yerleşik sensörler aracılığıyla ayrıntılı vücut ve sağlık verileri toplama becerisiyle öne çıkıyor. Bu veriler, kendisine bağlı bir akıllı telefonda rahatlıkla görüntülenebiliyor. Samsung'un mevcut Galaxy Watch'undan farklı olarak bu akıllı yüzüğün daha da hassas vücut ölçümleri sunması bekleniyor. Doğruluğu artırmak için, yüzüğün uyumu kullanıcının parmak boyutuna göre ayarlanabilir olacak.

Bununla birlikte, geliştirme sürecinde Samsung'un ele alması gereken bazı zorluklar var. Zayıf kan akışı veya aşırı sıkı takma, verilerin doğruluğunu etkileyebilir. Ayrıca, tıbbi cihaz sertifikası almanın yaklaşık 10 ila 12 ay sürmesi ve seri üretim onaylansa bile ürünün kullanılabilirliğinde gecikmelere yol açması bekleniyor.

İLGİLİ HABER Samsung, Kaç Para Kazandığını Açıkladı: Kârlılık, %95 Düştü!

Siz ne düşünüyorsunuz?


Kaynak webtekno.com

 

Şaka Gibi Ama Gerçek: Eski NASA Astronotu, Uzay Yürüyüşü Esnasında Neredeyse Suyla Boğulduğunu Açıkladı

NASA belgelerine göre, uzay giysilerinde astronotların bir tüpü ısırarak erişebilecekleri bir içme torbası bulunuyor. Eski bir NASA astronotu olan Garrett Reisman ise, bir uzay yürüyüşü esnasına bu kısımda yaşanan bir arıza sonucunda uzay kıyafeti kaskının içinin suyla dolmaya başlamasıyla boğulacağını sanarak ufak bir panik atak geçirmiş. 

Türkiyede Parayı Basıp Sahte Haber Yaptırmanın Ne Kadar Kolay Olduğunu Gösteren İbretlik Deney

Milyarlarca insanı bir araya getiren internet, her kafadan farklı bir ses çıkması ve kişinin istediğini dilediği gibi söylemesi sebebiyle 'ifade özgürlüğünün' yanında br tür bilgi çöplüğüne de dönüşmüş durumda. Her ne kadar internet gerektiğinde önemli bilgilerin geniş kitlelere ulaşması adına işleri çok kolaylaştırsa da bu, aynı durumun yanlış ve gerçekliği olmayan, yalan bilgiler için de geçerli olduğu anlamına geliyor.

PUBG: Battlegrounds Tamamen Ücretsiz Oldu! [Hemen İndirebilirsiniz]

2017 yılında yayımlanan ve ilk senesinde oyun dünyasını tam anlamıyla domine eden Playerunknown’s Battlegrounds, değişen adıyla PUBG: Battlegrounds, geçtiğimiz aylarda heyecan veren bir iddiayla gündeme gelmişti. Oyunun yapımcıları, geçtiğimiz haftalarda popülerliğini yavaş yavaş yitirmeye başlayan battle royale oyununu ücretsiz yapacaklarını açıklamıştı.

Çentiksiz, Delikli Ekranla Gelmesi Beklenen iPhone 14ün Nasıl Görüneceği Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, iPhone 14 ailesi ile ilgili bazı iddialardan bahsetmiştik. Bloomberg yazarı Mark Gurman tarafından ortaya atılan iddialara göre Apple, iPhone 14 ailesi için çok radikal bir karar vermişti. Bu karara göre sonbaharda tanıtılması beklenen iPhone 14, çentik yerine delikli bir ekranla gelecekti.