Spor Giyim Mağazası Barçının Hacklendiği İddia Edildi: Yaklaşık 200 Bin Kullanıcının Bilgileri Ele Geçirilmiş Olabilir

Türkiye’nin popüler spor giyim mağazalarından birisi olan Barçın hakkında veri sızıntısı iddiası ortaya atıldı. Bir hacker forumunda yer alan paylaşıma göre Barçın’a üye olan kullanıcıların kişisel bilgileri ele geçirildi. Bilgilerin forum üzerinde satışa çıktığı görüldü.

23.06.2022 04:30:21 tarihinde yayınlandı.

Türkiye’nin popüler spor giyim mağazalarından birisi olan Barçın hakkında veri sızıntısı iddiası ortaya atıldı. Bir hacker forumunda yer alan paylaşıma göre Barçın’a üye olan kullanıcıların kişisel bilgileri ele geçirildi. Bilgilerin forum üzerinde satışa çıktığı görüldü.

Söz konusu paylaşımda kişisel bilgileri satışa çıkan kullanıcıların sayısının 187 bin 925 olduğu belirtildi. Paylaşımda sızdırıldığı öne sürülen kullanıcı veri tabanından bazı kullanıcıların örnek bilgilerine de yer verildi. Paylaşımda yer alan bilgilere göre ele geçirilen kullanıcı bilgileri şu şekildeydi:

Bilgilerin güncelliğinin herhangi bir kanıtı sunulmazken Barçın’dan da şu ana kadar veri sızıntısı iddiasıyla ilgili bir açıklama gelmedi.

İLGİLİ HABER Pegasus Hacklendi! Uçuş Ekibinin Bilgileri Ele Geçirildi


Kaynak webtekno.com

 

Appleın 7. Nesil Akıllı Saatinin Köşeli Tasarıma Sahip Olacağını Gösteren Render Görüntüleri Yayınlandı

Apple’ın piyasaya sunduğu son akıllı saati olan altıncı nesil Apple Watch, geçen sene eylül ayında tüketicilerin beğenisine sunulmuştu. Apple Watch Series 7’nin de bu sene yine aynı dönemde raflardaki yerini bulması bekleniyor. Şimdilik cihaz hakkında pek bir bilgimiz olmasa da yeni yayınlanan render görüntüleri, saatin neler sunabileceğine dair akıllarda fikir oluşmasını sağlıyor.

Oyun Deneyiminde Level Atlatan DualSense, Artık PC Oyunlarında da Kullanılabiliyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü PlayStation 5 isimli oyun konsolu için benzersiz özelliklere sahip bir kumanda hazırlamıştı. “DualSense” olarak isimlendirilen kontrol cihazı, tasarımının yanı sıra teknolojik yapısıyla da ön plana çıkmıştı. Hatta PC sahipleri oyuncular da bu kumandaya ilgi göstermiş, “DualSense PC’de çalışır mı?” meselesi hayli popüler olmuştu.

Kia, Hayvanlara Yardım Amacıyla Maskotu Robo Dogun NFTlerini Satışa Sunacak

Son zamanların en popüler ve tartışılan teknolojilerinden biri olan NFT’ler, devasa şirket ve markaların da ilgisini çekmeye çoktan başlamıştı. Bu markalar arasına son katılan isim ise Güney Koreli otomobil üreticisi Kia oldu. Super Bowl’da yayımladığı reklamda ana karakter olarak Robo Dog isimli robot köpeğe yer veren Kia, bu köpeğin NFT’lerini çıkardığını duyurdu.

Mobil Cihazınızı İkinci Bir Monitör Olarak Kullanmanızı Sağlayan Spacedesk Nedir, Nasıl Kullanılır?

Masaüstü ya da dizüstü bilgisayar kullanırken çoğu zaman tek bir monitör tüm kullanıcıların işini görür. Ancak bazı durumlarda aynı anda açık olması ve izlenmesi gereken uygulamalar nedeniyle ekranınız yeterli gelmeyebilir. Bu durumda ikinci bir monitör almak epey pahalı bir seçenek olacağı için en iyi seçenek Spacedesk gibi bir çoklu monitör uygulaması kullanmak ve zaten sahip olduğunuz mobil cihazı, ikinci bir ekran haline getirmektir.