Twitter, Yanıtların Tweet Sahibi Tarafından Beğenildiğini Gösteren Yeni Bir Özelliği Test Ediyor

Popüler sosyal medya platformu Twitter, son zamanlarda Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından 44 milyar dolara satın alınacak olması ile gündemde. Bu tarihi satış için belirsizlikler sürse de milyonlarca kullanıcısı bulunan platform, yeni özellikler çıkararak deneyimleri iyileştirmeye çalışmaya devam ediyor.

15.05.2022 18:00:29 tarihinde yayınlandı.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, son zamanlarda Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından 44 milyar dolara satın alınacak olması ile gündemde. Bu tarihi satış için belirsizlikler sürse de milyonlarca kullanıcısı bulunan platform, yeni özellikler çıkararak deneyimleri iyileştirmeye çalışmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde platformun bot hesapların sonunu getirmeye hazırlandığını sizlere aktarmıştık. Bunun öncesinde de tweet’lere aynı anda fotoğraf ve video yüklemeye olanak tanıyan bir hizmetin de dahil olduğu dört yeni özelliğin Twitter’a ekleneceği ortaya çıkmıştı. Ayrıca dev platform, bir tweet düzenleme özelliği üzerinde de çalışıyordu. Şimdi ise gelen haberler, Twitter’ın bir başka özelliği test ettiğini ortaya koydu.

Edinilen bilgilere göre ABD merkezli platform, ‘Yazar Tarafından Beğenildi’ olarak adlandırılan bir etiketi test ediyor. Bu etiketin, paylaşımı yapan kişinin sizin yanıtınızı beğendiğinde ortaya çıkacağı belirtiliyor. Gelen görüntüler incelendiğinde, tweet sahibinin sizin yanıtınızı beğendiğinde bunu gösteren bir işaretin çıkacağı görülüyor. Buna ek olarak bu özelliğin herkes tarafından görülebileceği de görüntülerden anlaşılıyor.

Techcrunch’a göre Twitter’dan bir sözcü özelliğin test edildiğini doğruladı ancak detay vermekten kaçındı. Özelliğin şu an nerelerde test edildiğinin bilinmediğini; ancak birçok ülkede görüldüğünü de aktaralım. Ayrıca Twitter’ın bu özelliği kesin olarak kullanıma sunup sunmayacağının henüz belli olmadığını da eklemek gerek.

İLGİLİ HABER Twittera Çevreler Özelliği Geliyor: Tweetlerinizi Görmesini İstediğiniz Kişileri Seçebileceksiniz!

Bu yeni özelliğin gerekli olup olmaması konusunun kullanıcıları ikiye bölebileceğini söyleyebiliriz. Az etkileşim gören tweet’in yanıtının beğenilmesi pek bir anlam ifade etmeyebilir ve özelliğin çok da gerekli olmadığını ortaya koyabilir. Öte yandan bazı kullanıcıların, gönderilerinin ünlüler gibi kullanıcılar tarafından yanıt aldığını göstermek için bu özellikten yararlanabileceği söylenebilir. Peki, siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?


Kaynak webtekno.com

 

Yalnız İyi Güldük: 2021 Yılının En Çok Kullanılan Emojileri Açıklandı

İlk olarak 1998 yılında Japonya’da ortaya çıkan, kişinin duygusunu sarı bir karakter üzerinde çizilen ifadelerle sanal ortama aktarmasına olanak sağlayan emojiler, günümüzde internet dünyasının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Birçok kişi emojilere karşı bir antipatiye sahip olsa da büyük bir çoğunluk, hatta açıklanan verilere göre internetteki insanların %92’si, emojilere bağlılığını sürdürüyor.

Samsung ve Google, Sağlık ve Fitness Verilerinizi Tek Bir Çatı Altında Toplayan Health Connect Uygulamasını Duyurdu

Samsung ve Google, fitness ve sağlık uygulamaları arasında birlikte çalışabilirliği basitleştirmek amaçlı gerçekleştirdikleri yeni iş birliklerini duyurdu. 'Health Connect' isimli yeni birleşik platform ve API sayesinde geliştiricilerin; daha zengin uygulama deneyimleri yaratmak için farklı fitness uygulamalarından, cihazlardan ve giyilebilir cihazlardan gelen verilere güvenli bir şekilde erişim sağlamasının mümkün olacağı ifade edildi. 

Acele Etmeseydiniz: Microsoft, 19 Yıl Sonra Nihayet Kendi CCleaner Benzeri Uygulamasını Geliştiriyor

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft'un Windows ekosistemi için yeni bir program üzerinde çalıştığı açığa çıktı. Windows 10 (sürüm 1809) ve üzeri işletim sistemleriyle tam uyumlu olarak çalışan bu uygulama, ücretsiz olarak sunuluyor ve Windows tabanlı bilgisayarlara yazılım bakımı yapıyor. Gelin "PC Manager" olarak isimlendirilen bu uygulamaya yakından bakalım.