Xte Her Paylaşımdan Para Kazanma Devri Sona Erdi: İşte Elon Muskın Kaosa Gebe Yeni Kararı

Milyarder iş insanı Elon Musk, dünyanın en büyük mikroblog platformu X ile ilgili önemli bir karar aldığını açıkladı. Elon Musk'ın platformdan yaptığı açıklamaya göre X'in para kazandırma özelliği, artık paylaşımların niteliğini de önemseyecek. Yani her paylaşımdan para kazanma dönemi sona eriyor.

31.10.2023 03:15:07 tarihinde yayınlandı.

Milyarder iş insanı Elon Musk, dünyanın en büyük mikroblog platformu X ile ilgili önemli bir karar aldığını açıkladı. Elon Musk'ın platformdan yaptığı açıklamaya göre X'in para kazandırma özelliği, artık paylaşımların niteliğini de önemseyecek. Yani her paylaşımdan para kazanma dönemi sona eriyor.

Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre "Topluluk Notları" tarafından düzeltilen içerikler, artık para kazandırmayacak. Elon Musk, bu kararı dezenformasyonla mücadele edebilmek adına aldıklarını açıkladı. Artık bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde yanlış bilgi yayan kullanıcı, X'te o paylaşım için para kazanamayacak. Elon Musk'ın yeni kararı, bazı tartışmalarla birlikte geldi.

X'in uzun zamandır hayatımızda olan Topluluk Notları özelliği, dileyen kullanıcıların paylaşımlar üzerinde düzeltme yapmalarını sağlıyor. Bunun faydasını en çok da büyük toplumsal olaylar yaşandığı zaman görüyoruz. Bazı kesimler, yanlış bilgi yaymak için bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde paylaşım yapabiliyorlar. İşte bu paylaşımlar, dileyenlerin kayıt olabildiği "Topluluk" tarafından düzeltilebiliyor. Düzeltme yapılan bir paylaşım ile ilgili olarak da paylaşımın altında bir bölüm bulunuyor ve olayın aslı açıklanıyor.

İLGİLİ HABER Elon Musk, X’in En Büyük Rakiplerini Açıkladı: YouTube ve LinkedIn Var, Threads Yok!

İşte Elon Musk'ın kararı da tam olarak bununla ilgili. Ancak burada önemli sorun var. "Topluluk" kaydı yaptıran bazı kullanıcılar, bazı içerik üreticilerin yaptıkları paylaşımlar için bilerek düzeltme yapabilirler. Buradaki amaç, içerik üreticinin para kazanmasını engellemek olabilir. Bununla ilgili de konuşan Elon Musk, sistem açık kaynak kodlu olduğu için bunun önüne geçilemeyeceğini belirtiyor. X ile ilgili yeni karar, büyük bir kaosa gebe gibi görünüyor.


Kaynak webtekno.com

 

Telefon Çekmediğinde Wi-Fi Üzerinden Arama İmkanı Sunan Wi-Fi Araması Nedir, Nasıl Kullanılır?

Eğer bir akıllı telefona sahipseniz, diğer insanlar ile bağlantınız neredeyse hiçbir zaman kopmuyor. Şebekenizin en çekmediği anlarda , telefonunuzu uçak moduna aldığınızda ve daha birçok şebekeyi engelleyici durumlarda bile çağrı yapabilmek mümkün. Bugün, günümüzde varlığından pek haberimizin olmadığı Wi-Fi araması nedir, ne işe yarar, nasıl yapılır konularını en ince ayrıntılarıyla birlikte ele alacağız.

Threads, Kullanıcılarının Çoğunu Kaybetmesine Rağmen Xten 8 Kat Fazla Etkileşim Alıyor (Nasıl Yani?!)

Meta, geçtiğimiz ay X’e eski adıyla Twitter'a rakip olacak metin tabanlı uygulaması Threads’i kullanıma sundu. Yeni uygulama en başta çok büyük ilgi görerek 100 milyon kullanıcıyı aşsa da zaman geçtikçe popülerliğini kaybetti. Mark Zuckerberg de yakın zamanda kullanıcıların yarısından fazlasının kaybedildiğini ifade etti.