Google, Yeni Yapay Zeka Geliştirmelerinden Google Cüzdana Pek Çok Yeni Özellik Tanıttı: İşte Detaylar!

Google, bu akşam düzenlenen I/O etkinliğinde uzun zamandır beklenen Google Pixel Watch, Google Pixel Buds Pro, Google Pixel Tablet ve daha birçok ürününü tanıttı. Bu cihazların yanı sıra etkinlikte pek çok yazılım ve yazılımsal güncelleme de tanıtıldı.

14.05.2022 00:30:17 tarihinde yayınlandı.

Google, bu akşam düzenlenen I/O etkinliğinde uzun zamandır beklenen Google Pixel Watch, Google Pixel Buds Pro, Google Pixel Tablet ve daha birçok ürününü tanıttı. Bu cihazların yanı sıra etkinlikte pek çok yazılım ve yazılımsal güncelleme de tanıtıldı.

Yazılım konusunda sürekli yenilikler sunan Google, bugün yaptığı etkinlikte Google Haritalar’dan tutun yapay zekaya kadar birçok konuda hazırladığı yenilikleri tanıttı. İşte Google I/O 2022 etkinliğinde tanıtılan tüm yenilikler ve geliştirmeler!

Etkinlikte tanıtılan yeni özelliklerden birisi olan Immersive View, yapa zekâ kullanarak şehirlerin ve hatta binaların 3 boyutlu modellenmesi sonucu ortaya çıkıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, modellenmiş şehirleri gezebilecek ve modellenmiş binaların içine girebilecekler.

Google, bu yeni Haritalar özelliğini uydu görünümü ve sokak görünümünü bir araya getirerek kurgulamış. Bu sayede gideeğiniz konuma önce uydu görünümü gibi kuş bakışı bakarak belirleyebilecek; ardından sokak görünümüyle konuma yaklaşarak anlık durumundan -örneğin trafik durumundan ya da kalabalıklığından- bilgi alabileceksiniz. Bu özellik şu an için yalnızca birkaç büyük şehir için aktif olsa da, yakında haritanın genişleyeceği söyleniyor.

Pandemi ile hayatımızın vazgeçilmezlerinden olan görüntülü görüşme, şüphesiz ki pek çok alanda kullanılıyor. Google Meet’e gelen yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar, karanlık bir ortamda hatta ters ışıkta olsalar bile kamerada net bir şekilde görünecek. Etkinlikte tanıtılan sistem, yapay zekanın kullanıcıları tanıyarak gerekli düzenlemeleri yapmasını ve bu sayede kullanıcıların net bir şekilde görünmesini sağlıyor.

Google’ın Harvard profesörü Dr. Ellis Monk ile ortaklaşa yürüttüğü bu çalışma, farklı cilt tonlarına sahip olan bireylerin yapay zeka temelli uygulamalarda karşılaştıkları kötü sonuçları düzeltmek üzere geliştirilmiş. Her tondan farklı ten rengini tanıyacak şekilde genişletilen yeni özellik sayesinde, yüz tanıma teknolojilerinden sağlık alanında kullanılan pek çok uygulama, ten rengi tonlarını ayırt edebilecek ve daha doğru sonuçlar verecek.

Google, bu kataloğu Google Fotoğraflar ve diğer yazılımlarında kullanıcıların görüntülerini ve fotoğraflarını düzenlemesine imkân tanıyacak şekilde de kullanıma sunacak.

İLGİLİ HABER Google, Yeni Kulaklığı Pixel Buds Proyu Tanıttı: Airpods Proya Rakip Geliyor!


Kaynak webtekno.com

 

Filigransız TikTok Video İndirme Nasıl Yapılır? İşte İşe Yarar Yöntemler

ByteDance tarafından geliştirilen ve 2016 yılında yayınlanan sosyal medya platformu TikTok, bugün 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi. TikTok’ta yapılan neredeyse her akım, pek çok kişi tarafından beğenilmese bile yine de kullanıcı sayısı bazı gerçekleri açıkça ortaya koyuyor. TikTok videolarını indirmek ise belki de en kolay yapılacak işlemlerden bir tanesi.

HTCnin Henüz Duyurmadığı Sanal Gerçeklik Gözlüğü, Tasarım Ödülü Kazandı

Tayvan merkezli teknoloji şirketi HTC, bir süredir özellikle de akıllı telefon sektöründen pek uzak. Sektöre tutunamayan şirket, çalışmalarını bir süredir farklı dallara yoğunlaştırdı ve bu çalışmalar, bir süredir meyvesini vermeye devam ediyor. HTC'nin sanal ve artırılmış gerçeklik ekipmanları bugüne kadar sektörde en çok satanlar arasında yer almaya devam ederken şirketin "Vive Air" isimli sanal gerçeklik gözlüğü, sporcuların vazgeçilmezleri arasına girecek gibi görünüyor.

Dünyanın En Büyük Üçüncü Bitcoin Balinası, Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Aldı

Dünyanın ilk kripto para birimi olan, merkeziyetsiz bir para transferi ağı oluşturma amacıyla dünyaya getirilen Bitcoin, dün 13. yaşını kutladı. Kim tarafından oluşturulduğu günümüzde halen gizemini koruyan kripto para birimi, son günlerde dalgalı bir şekilde piyasayı etkilemeye devam ederken bu yazıyı yazdığımız an itibarıyla 46.600 seviyelerinde seyrediyor.